BARCELONA MADRİD VALENCİA GRANADA ( KLASİK İSPANYA ve ENDÜLÜS )

Pegasus ile 8 Gün / 7 Gece
kişi başı 399 EURO


1. GÜN: İSTANBUL – MADRİD ( İZMİR’DEN KATILMA İMKANI )

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 07.10’de hazır bulunulması sonrasında gerçekleştireceğiniz bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları PC 1099 sefer sayılı uçuş ile saat 10.20’da Madrid' e hareket. Yerel saat ile 14.00 ’de Madrid' e varış. Alanda bizi bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik Madrid şehir turu. Görülecek yerler arasında Puerto del Sol, Plaza Mayor, Paseyo de la Castellana, boğa güreşi arenası, Gran Via, Plaza de Espana, Kraliyet Sarayı, Puerto de Alcala bulunmaktadır. Şehir turu sonrasında otelimize transfer ve serbest zaman.

 

2. GÜN: MADRİD – (Toledo & Cordoba Turu) – GRANADA – (Albaizin & Sacramonte Çingene & Arap Mahallesi Turu)

Sabah kahvaltısı sonrasında otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve Granada ‘ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde ekstra olarak Toledo ve Cordoba Turu (60 Euro) programımızı düzenliyoruz. Turumuzda ilk durağımız, M.Ö. 590 yılında Yahudiler tarafından kurulup, günümüzde üç büyük dine bağlı insanların bir arada, barışçıl bir şekilde yaşadığı, tarihi ve turistik anlamda İspanya’ nın en önemli şehirlerinin başında gelen Toledo olacaktır. İber yarımadasının en büyük nehri olan Tajo, şövalyeler şehri olarak bilinen Toledo şehrinin içinden geçmektedir. Uzun süre İspanya Krallığının başkenti olmuştur. Dünya’ nın en büyük Orta çağ şehirlerinden olduğu için UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’ne dahil edilmiş ve koruma altına alınmıştır. Donkişot ‘un yazarı Cervantes bu şehirde doğmuştur. Yapımı yaklaşık 270 yıl süren, eskiden cami olan ve günümüzde dünyanın 3. önemli ve İspanya ‘nın baş katedrali olan, aynı zamanda dünyanın en pahalı eserlerini içinde barındıran Toledo Katedrali ve Müzesi, San Martin Köprüsü, Damasquinos (Şam İşi), altın el işçiliğinin yapıldığı atölyeler ve dükkânlar görülecek yerler arasındadır. Toledo Turu sonrasında, turumuzun ikinci durağı olan Cordoba ‘yı ziyaret ediyoruz. Cordoba ‘ya varışımıza istinaden Roma İmparatorluğu döneminde kurulan, 10.yy.’da İslam devleti himayesinde Avrupa'nın en büyük şehri olan Cordoba' yı keşfediyoruz. Cordoba turumuz esnasında görülecek yerler arasında Kurtuba Camii, Alcazar De Los Reyes Cristianos, Roma Köprüsü yer almaktadır. Turumuzu tamamlayarak Granada ‘ya doğru olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Granada otelimize varış ve dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenecek Albaizin & Sacramonte Çingene & Arap Mahallesi Turuna (45 Euro) katılabilirler. Otantik Arap Mahallesinde ara sokaklarda gerçekleştirilecek gezi sonrası Mirador Tepesi ‘nde panoramik fotoğraf molası veriyor, Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan eski çingene mahallesi Sacramonte ‘de doğal mağara evinde çingene lokal şovunu izliyoruz. Tur sonrası otelimize transfer.

3. GÜN: GRANADA – (Alhambra & Malaga Turu)

Sabah kahvaltısı ardından Granada şehir turumuzu gerçekleştirmek üzere hareket ediyoruz. Şehir turumuzda, tarihi Endülüs/Granada sokaklarında Emevi ve Abbasi dönemlerinden kalma eserlerin arasında Kraliçe Isabelle ve Kristof Colomb Heykeli, Grand Via, La Rambla ve Belediye Meydanı görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz, bu serbest zaman dahilinde ekstra düzenlenecek olan Al Hambra & Malaga Turu (90 Euro) programımıza katılabilirler. Turumuzda ilk olarak Arabesk mimarisi, havuz ve bahçeleri ile ünlü UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde yer alan Al Hambra ‘yı ziyaret edeceğiz. (Ön rezervasyon ve müsaitliğe göre gerçekleştirilir, harem girişi hariçtir). Al Hambra ziyaretimiz sonrasında turumuzun ikinci kısmını oluşturan, Costa Del Sol İncisi Malaga ‘ya hareket ediyoruz. Malaga turumuz esnasında, modern mimari ile düzenlenen Malaga Limanı, sarı kubbeleri ve bolca detay işlemeleri ile ünlü Malaga Katedrali, Alcazar Kalesi, Cervantes Tiyatrosu, Plaze de la Merced ve Picasso Heykeli başlıca görülecek yerler arasındadır. Malaga turu sonrasında verilecek kısa serbest zamanın ardından Granada ‘daki otelimize transfer.

4. GÜN: GRANADA – (Sevilla & Ronda Turu)

Sabah kahvaltısı ardından tüm gün serbest zaman. Bu serbest zaman süresince arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Sevilla & Ronda Turu ‘na (75 Euro) katılabilirler. İlk olarak Endülüs ‘ün en kalabalık ve en gelişmiş şehri olan Sevilla ‘yı görerek turumuza başlıyoruz. Yunan mitolojisi kahramanı Herkül tarafından SPAL adıyla kurulduğu rivayet edilen Sevilla’daki tarihi ve kültürel mirasta, Müslüman hakimiyetinin bıraktığı izler fazlasıyla görülmektedir. Sevilla turumuzda göreceğimiz yerler arasında dünyanın 3. büyük katedrali olan Sevilla Katedrali, İspanya Meydanı, Altın Kule, havuzları ve bahçeleri ile ünlü Maria Luisa Parkı ile Santa Cruz Meydanı bulunmaktadır. Sevilla turu sonrasındaki durağımız, “Beyaz Köy” ismi ile alınan Ronda Kasabası olacaktır. Ronda turumuzda, canlı ve hareketli yaşamı ile büyüleyen dar ara sokakları ve 1700 ‘lü yıllarda yapımı tamamlanarak eski ve yeni şehri birleştiren Puento Nuevo Köprüsü, Belediye Binası, eskiden cami olan Ronda Kilisesi başlıca gezilecek yerler arasındadır. İspanya ‘nın kültürel değerlerinden olan ve boğa güreşlerinin ilk resmileştiği yer olan Plaza de Toros (arena) Ronda turumuzda son durağımız olacaktır. Tur sonrasında Granada ‘daki otelimize transfer.

5. GÜN: GRANADA – (Murcia & Alicante Turu) – VALENCİA

Sabah kahvaltısı ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve Valencia ‘ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimizle birlikte ekstra olarak Murcia & Alicante Turu (40 Euro) programımızı düzenliyoruz. Turumuzda ilk durağımız Güneydoğu İspanya ‘da Segura Nehri kıyısına kurulu Murcia olacaktır. İhtişamlı kiliseleri, geçmişten günümüze miras kalan mimari yapıları, Akdeniz kıyısındaki birbirinden güzel plajları ve kendine özgü atmosferi ile ziyaretçilerine huzur veren bir şehir olan Murcia ‘da gerçekleştireceğimiz turumuz esnasında Gotik, Rönesans ve Barok izler taşıyan ve Murcia Merkez Camii ‘nin üzerine inşa edilmiş olan ünlü Santa Maria Katedrali, rengarenk yapısı ile dikkat çeken Piskoposluk Sarayı, şehrin merkezine modern hava katan Belediye Binası başlıca görülecek yerler arasındadır. Murcia gezimizi tamamlayarak İspanya ‘nın gizli cennetlerinden olan ve yılın her ayı ayrı güzelliğe sahip Alicante’ye hareket ediyoruz. İspanya ‘nın en eski ve önemli liman kentlerinden biri olan Alicante ‘nin liman ve sokaklarında yürüyerek gerçekleştireceğimiz turumuz esnasında Santa Maria Bazilikası, Santa Barbara Kalesi ve Belediye Binası başlıca görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında Valencia ‘daki otelimize transfer ve serbest zaman.

6. GÜN: VALENCİA – BARCELONA – (Flamenco Show)

Sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve Valencia şehrinde panoramik şehir turumuzu düzenlemek için hareket ediyoruz. İspanya’nın nüfus bakımından 3. büyük şehri olan ve ülkenin en büyük limanına sahip olan Valencia, aynı zamanda Katalan’ın Comunidad Valenciana Özerk Bölgesi’nin de başkentidir. Valencia adeta dünü ve bugünü buluşturan bir şehirdir. Böylelikle tarihi binalar hem de modern mimari eserler bir arda bulunmaktadır. Özellikle Old Town, bilinen adıyla Eski Şehir, bölümün de Valencia’nın tarihi birikimini ve yıllara meydan okuyan yüzünü görmek mümkündür. Aynı zamanda Valencia, baharı müjdeleyen Las Fallas ve 70 yıldır devam eden La Tomatina olarak bilinen Dometes festivaline ev sahipliği yapar. Turumuzda göreceğimiz yerler arasında Gotik Katedral, Micalet Çan Kulesi, 15. Y.Y. da takasla alışveriş yapılan Lonja Market, eski market alanı ve portakallarıyla ünlü meyve bahçeleri bulunmaktadır. Tur sonrasında Barcelona ‘ya doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Barcelona ‘ya varışımız ardından gerçekleştireceğimiz şehir turu esnasında Plaza De Catalunya Meydanı, La Rambla Caddesi, Kristof Kolomb Heykeli, La Sagrada Familia Kilisesi, Plaza De Espana görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimizle birlikte ekstra olarak düzenlenecek olan Flamenco Show (55 Euro). Dansın dile geldiği show Flamenco; alt sınıfın, üst sınıfa olan haykırışı olarak da biliniyor. Bu keyifli gösteriyi izledikten sonra otelimize transfer.

7. GÜN: BARCELONA – (Girona & Figueras & Dali Müzesi ve Lokal Mahalleler Turu)

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak Girona & Figueras & Dali Müzesi ve Barcelona Lokal Mahalleler Turu ‘na (90 Euro) katılabilirler. Bu turumuzda ilk olarak, orta çağdan kalma mimari yapılarıyla Girona şehri, büyük katedrali ve Yahudi mahallesi, ünlü ressam Dali’nin doğduğu Figueras kasabası ve Dali Müzesi ziyaret edilecektir. Turumuzun ikinci kısmında Barcelona Lokal Mahalleler gezimizi gerçekleştiriyoruz. Gece turumuzda Barcelona Katedrali, gotik mahalle, Belediye Binası, Plaza Real ve Montjuic Tepesi başlıca göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer.

8. GÜN: BARCELONA – İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Odaların boşaltılması ve otelden ayrılış işlemleri. Rehberimizin belirleyeceği saatte özel otobüslerimiz ile havalimanına transfer, bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasından sonra Pegasus Hava Yolları’nın PC 1092 sefer sayılı uçuşu ile saat 14.25 ’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 19.05 ’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 

Dahil Olanlar

 1. Pegasus Hava Yolları tarifeli seferleri ile Sabiha Gökçen HL – Madrid / Barcelona – Sabiha Gökçen HL uçak bileti,
 2. Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
 3. 3 yıldızlı uzak otellerde toplam 7 gece oda kahvaltı konaklamalar,
 4. Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri ve şehirlerarası transfer,
 5. Madrid, Granada, Valencia, Barcelona panoramik şehir turları ve/veya çevre gezileri
 6. Otel şehir vergileri (yerel otoriteler tarafından alınan ve gecelik kişi başı 3€-5€ arası değişen konaklama vergileri dahildir)
 7. Türkçe rehberlik hizmetleri.
 8. TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

        

Dahil Olmayanlar

 1. Vize ücreti ve servis bedeli (130 Euro),
 2. Yurt dışı çıkış harcı bedeli,
 3. Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
 4. Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar,
 5. Panoramik şehir turlarında müze ve ören yerleri girişleri,
 6. İsteğe bağlı şoför bahşişleri (Kişi başı 5 Euro)
 1. Seyahat İptal,Vize,Sağlık Güvence Paketi 15 Euro (70 yaş üzeri 30 Euro )

***Tur Programımız minumum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acentanız aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentanız tarafından bildirilecektir.

***Fuar, kongre, konser,etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acentanız tarafından bilgi verilecektir.

*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

**Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Tiamo Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

***Ekstra turlar , servis aldığımız yerel acenta tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre

değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki  müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

*** Tiamo Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Tiamo Turizm, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Tiamo Turizm sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Tiamo Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Tiamo Turizm, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

 

 

* Fiyatlarımıza Tur, Havalimanı Vergisi / Alan Hizmetleri dahildir. Belirtilen tarihlerdeki fiyatlar, belirtilen tarihlerde kalkışlı olacak turlar için geçerli olan başlangıç fiyatlardır ve yayımlandığı 29 Mayıs 2020 tarihinde geçerlidir.

** 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir.

Nakit / Havale veya EFT ile ödemede geçerli fiyatlar.

05 Haziran 2020

Kişi Başı Tek Kişilik Oda Çocuk (3-12) Bebek (0-2)
3* OTELLER
3 Yıldız - BB (Bed and breakfast)
499 679 499 75

19 Haziran 2020

Kişi Başı Tek Kişilik Oda Çocuk (3-12) Bebek (0-2)
3* OTELLER
3 Yıldız - BB (Bed and breakfast)
499 679 499 75

31 Temmuz 2020

Kişi Başı Tek Kişilik Oda Çocuk (3-12) Bebek (0-2)
3* OTELLER
3 Yıldız - BB (Bed and breakfast)
549 759 549 75

14 Ağustos 2020

Kişi Başı Tek Kişilik Oda Çocuk (3-12) Bebek (0-2)
3* OTELLER
3 Yıldız - BB (Bed and breakfast)
499 679 499 75

24 Ağustos 2020

Kişi Başı Tek Kişilik Oda Çocuk (3-12) Bebek (0-2)
3* OTELLER
3 Yıldız - BB (Bed and breakfast)
499 679 499 75

11 Eylül 2020

Kişi Başı Tek Kişilik Oda Çocuk (3-12) Bebek (0-2)
3* OTELLER
3 Yıldız - BB (Bed and breakfast)
499 679 499 75

25 Eylül 2020

Kişi Başı Tek Kişilik Oda Çocuk (3-12) Bebek (0-2)
3* OTELLER
3 Yıldız - BB (Bed and breakfast)
499 679 499 75

10 Ekim 2020

Kişi Başı Tek Kişilik Oda Çocuk (3-12) Bebek (0-2)
3* OTELLER
3 Yıldız - BB (Bed and breakfast)
449 629 449 75

24 Ekim 2020

Kişi Başı Tek Kişilik Oda Çocuk (3-12) Bebek (0-2)
3* OTELLER
3 Yıldız - BB (Bed and breakfast)
449 629 449 75