BENELUX / 5 ÜLKE 6 ŞEHİR

Sun Express ile 8 Gün / 7 Gece
kişi başı 699 EURO


1. GÜN: İZMİR – DÜSSELDORF - LUXEMBURG

Adnan Menderes Havalimanı dış hatlar terminalinde saat 10:00’ da buluşuyoruz. Pasaport ve bagaj işlemlerinden sonra Sunexpress Havayolları ile saat 11:45’te İzmir’den direk Düsseldorf’a uçuyoruz. Saat 13:55’ te Düsseldorf havaalanına varıyor ve pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra bizi bekleyen otobüsümüzle Avrupa Birliğinin temellerinin atıldığı ve halen önemli yönetim merkezlerinden biri olan, bir vadinin ikiye ayırdığı iki plato üzerindeki Avrupa’nın en küçük ülkelerinden LUXEMBURG’a varıyor ve panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Gezimizde, plato balkonları, Lüxemburg Katedrali, Kraliyet Konağı, tarihi pazar meydanını  ve kafeleri göreceğimiz yerler arasındandır. Konaklama otelimizde.

2. GÜN: LUXEMBURG - PARİS

Sabah kahvaltısından sonra grubumuzu bekleyen özel otobüsümüz ile Paris’ e hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ik adet Fransız şehrini görmeden geçemiyoruz; Metz ve Reims. Paris’ e varışımızın ardından panoramik Paris şehir turumuzu yapıyoruz. Görülecek yerler arasında; St.Lazare, Opera Binası ve Meydanı,  Trocadero Meydanları, Madeleine Katedrali, Concorde Meydanı, Vendome Meydanı,  Champ Elysees Bulvarı, Petit Palace (Küçük Saray), Grande Palace(Büyük Saray), Chaillot Sarayı, ve daha sonra Paris’in en meşhur meydanı Etoile (Yıldız Meydanı) bulunmaktadır. Daha sonra Askeri Akademi (Napolyon’nun askeri eğitimini aldığı yer) ve Invalides (Gaziler) bu mozole aynı zamanda eski bir hastane olup şu anda Napolyon’nun naaşının bulunduğu bir müzedir. Ardından Fransız edebiyatının ünlü yazarlarının,şairlerinin bulunduğu Pantheon Mozolesi’ni, Paris’in ünlü öğrenci semti olan ve Fransa’nın en eski üniversitesinin bulunduğu Sorbonne Üniversitesi’nin yanından geçerek St. Michael Anıtsal Çeşmesi’ni görüyoruz. Notre Dame Katedrali, Louvre Müzesi, Orsay Müzesi ve Alexandre III Köprüsü görüldükten sonra, otelimize hareket ediyoruz.

3. GÜN: PARİS

Kahvaltıdan sonra  tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimizle yarım gün sürecek olan   Versailles Sarayı’ nı ve bahçelerini geziyoruz. Bu şato Paris’ e 16 km uzaklıkta olup görülmeye değerdir. Fransız mimarisinin şaheserlerinden biri sayılan bu dev şato XIV. Louis tarafından inşa ettirilmiş olup, o devirde Fransa’nın idare merkeziydi. Marie Antoinette ‘in ve diğer kraliçelerin daireleri, resepsiyon ve ziyafet salonları şatonun en ilgi çeken bölümleridir. Aynı zamanda dünyanın en meşhur saray bahçesini ziyaret ediyoruz.
Öğleden sonra dileyen misafirlerimiz ile extra olarak düzenlenecek Eiffel Kulesi, Notre Dame ve La Defence Turuna katılma imkanı. Turumızda Charles de Gaulle’deki 50 m yüksekliğindeki Zafer Takı ( Meçhul Asker Anıtı) görüyor ve sonra  Paris’ in ve Fransa’ nın en önemli simgesi haline gelmiş XIX. yy harikası Eiffel Kulesinin 2. katına kadar çıkarak bu büyülü kenti yüksekten seyretmenin tadına varıyoruz. Ardından geleceğin Paris’ i olarak da adlandırılan La Defance bölgesini geziyor, sonrasında ünlü Notre Dame de Paris Katedrali’ni görüyor ardından otelimize dönüyoruz. Gece dileyen misafirlerimizle Paris’ in en ünlü gece kulübü Lido’ da ½  şişe şampanya ikramıyla, dünyanın en görkemli şovunu izliyoruz. Geceleme otelimizde.

4. GÜN: PARİS

Sabah kahvaltımızın ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Disneyland Paris Theme Parc’a hareket ediyoruz. Theme Parc’ta Walt Disney’in ünlü kahramanları sizi bekliyor, Pamuk Prenses, Pinokyo, Peter Pan gibi masal kahramanları ile tanışmak, muhteşem Fil Jumbo’nun kanatlarında uçmak, ayrıca Karayipli korsanların hazinelerinin korunduğu mağaralarda dolaşabilmek, hayaletler şatosunda korkulu anlar yaşayabilmek, uzayın sonsuzluklarında seyahat etmek  ve çocukluğunuza geri dönmek istiyorsanız işte size Eurodisney.  Gezi sonrası otelimize dönüyor. Akşam dileyen misafirlerimizle Bistro Monmarte’ta Fransız mutfağını tanıma fırsatı buluyoruz. Yemeğimizin ardından Paris’in en yüksek noktası Monmarte Tepesi (Ressamlar Tepesi) ve Paris’in en ünlü katedrali Sacre-Coeur ziyaret ediyor, ardından otelimize dönüyoruz.

5. GÜN: PARİS – BRÜKSEL

Kahvaltımızı aldıktan sonra grubumuzu bekleyen özel otobüsümüz ile Brüksel’ e hareket ediyoruz. Yaklaşık 2.5 saat sürecek yolculuğumuzun sonrasında Panaromik Brüksel şehir turumuza başlıyoruz. St. Micheal Kathedrali, Notre-Dame kilisesi, Adalet sarayı, C.E.E. Avrupa Topluluğu Parlamento Binası, Kraliyet Sarayı, Zafer Abidesi, Atominm, Heysel Stadyumu ve Platosu, Çin ve Japon evleri, Grand Palace, Tarihi borsa ve Avenue Louise ( Brüksel’ in Champs-Elysees’ si ) göreceğimiz yerler arasındadır. Otele varış ve geceleme otelimizde.

6. GÜN: BRÜKSEL - AMSTERDAM

Sabah kahvaltımızın ardından öğlene kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimizle ekstra ( Kuzey Avrupa’ nın Venedik’ i )Brugge turumuzu gerçekleştiriyoruz. Brüksel’ e 100km uzaklıkta açık hava müzesi, harika bir orta çağ kenti olan bu yerde Kanallarda tekne turu dahil olmak üzere, romantik Brugge şehrini geziyoruz. Tura katılmayanlarla saat 13:00’ te otel lobisinde buluşuyor ve Amsterdam’ a hareket ediyoruz. Yaklaşık 2.5 saat sürecek yolculuğumuz sonrası Amsterdam’ a varış ve Panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Dam Meydanı, Kraliyet Sarayı ve Kilisesi, Çiçek pazarı, Rembrandt Meydanı, Kanallar göreceğimiz yerler arasındadır. Otelimize yerleşme ve geceleme otelimizde.

7. GÜN: AMSTERDAM

Sabah kahvaltıdan sonra tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimizle sabahtan öğlene kadar Marken Volendam Turu. Öğleden sonra dileyen misafirlerimizle Kanallar ve Mini Holland gezisi. Amsterdam’ ın ilk kurulduğu kanallar dahil olmak üzere  birçok kanalı gezerek şehri tanıdıktan sonra Hollanda’nın eşsiz binalarının ve simge yapılarının minyatürize Edilmiş olduğu tema parkını geziyoruz. Konaklama otelimizde.

8. GÜN: AMSTERDAM – DÜSSELDORF – İZMİR

Sabah kahvaltısı sonrası odalarımızı boşaltıyor ve grubumuzu bekleyen özel otobüsümüz ile Düsseldorf’a hareket ediyoruz. Varışın ardından panaromik Düsseldorf şehir gezi ve serbest zaman sonrasında havaalanına gidiyoruz. Bilet ve bagaj işlemleri sonrası saat 18:35’ te Sunexpress Havayolları ile direk İzmir’ e uçuyoruz. Saat 22:55 ‘  İzmir’e varıyoruz.

Versailles Sarayı Turu

Ekstra Tur Ücreti: 50 EURO

Eiffel Kulesi, Notre Dame ve La Defence Turu

Ekstra Tur Ücreti: 50 EURO

Brugge Turu

Ekstra Tur Ücreti: 40 EURO

Marken Volendam Turu

Ekstra Tur Ücreti: 40 EURO

Kanallar ve Mini Holland Turu

Ekstra Tur Ücreti: 50 EURO

Lido Show

(4-11 yaş 85 €)

Ekstra Tur Ücreti: 130 EURO

Disneyland Turu

0-2 yaş ücretsiz, 3-11 70 €

Ekstra Tur Ücreti: 85 EURO

Paris Gece Turu Yemekli (Ressamlar Tepesi)

4-11 yaş 35 €

Ekstra Tur Ücreti: 55 EURO

Dahil Olanlar

 • SUNEXPRESS HAVAYOLLARI İLE İZMİR-DÜSSELDORF-İZMİR DİREK GİDİŞ – DÖNÜŞ UÇAK BİLETİ
 • ÖZEL OTOBÜSLERLE ULAŞIM
 • 7  GECE 3* / 4 * OTELLERDE KONAKLAMA
 • OTELLERDE SABAH KAHVALTISI
 • LUXEMBURG,METZ, REIMS, PARİS, BRÜKSEL, AMSTERDAM, DÜSSELDORF  PANORAMİK ŞEHİR TURLARI
 • OTEL VE ŞEHİR VERGİLERİ
 • PROESYONEL REHBERLİK HİZMETİ
 • MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

Dahil Olmayanlar

 • VİZE ÜCRETİ VE SERVİS BEDELİ (130 EURO)
 • ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ
 • SEYAHAT İPTAL, VİZE VE SAĞLIK GÜVENCE PAKETİ SİGORTASI (15 EURO - 64 YAŞ ÜSTÜ 30 EURO)
 • EXTRA TURLAR VE KİŞİSEL HARCAMALAR
 • YURT DIŞI ÇIKIŞ VERGİSİ, 15 TL.
 • İSTEĞE BAĞLI ŞOFÖR VE REHBER BAHŞİŞLERİ

T.C vatandaşlarına vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Tiamo Turizm sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

* Fiyatlarımıza Tur, Havalimanı Vergisi / Alan Hizmetleri dahildir. Belirtilen tarihlerdeki fiyatlar, belirtilen tarihlerde kalkışlı olacak turlar için geçerli olan başlangıç fiyatlardır ve yayımlandığı 22 Eylül 2018 tarihinde geçerlidir.

** 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir.

Nakit / Havale veya EFT ile ödemede geçerli fiyatlar.

01 Ekim 2018

Kişi Başı Tek Kişilik Oda Çocuk (3-12) Bebek (0-2)
3* ve 4* Oteller
3 Yıldız ve 4 Yıldız - BB (Bed and breakfast)
699 949 640 350