GİZEMLİ BÜYÜK UZAKDOĞU

Türk Hava Yolları ile 11 Gün / 9 Gece
kişi başı 1999 EURO


1. GÜN: İZMİR - İSTANBUL – HONG KONG

İzmir Adnan Menderes Havalimanı iç hatlar terminali THY kontuarı önünde 20.30 da buluşma 22.30 da İstanbul’a hareket ve 23.40 da varış,ardından Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Havayolları kontuarı önünde saat 24.00‘da buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK 64 sefer sayılı uçuş ile saat 02.25’de Hongkong’a hareket. Geceleme uçakta.                                                   


 

2. GÜN: HONGKONG

Yerel saat ile 17.20’de Hong Kong’a varış. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından otelimize transfer,yerleşme ve dinlenme imkanı.  Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Hongkong GECE Turu ve VICTORIA TEPESİ Turuna katılabilirler. Bu turumuzda tarihi tekneler,1888 den kalma tarihi finüküler ile muhteşem manzaralar ile Victoria tepesine çıkıyor,orada vereceğimiz akşam yemek molası sonrasında otelimize dönüyoruz. (Ulaşım+Rehberlik+Tekne+finiküler ve girişler:40 €) Geceleme otelimizde.

3. GÜN: HONGKONG

Sabah açık büfe kahvaltımızın ardından Panoramik Hong Kong şehir turu. Bu turumuz esnasında Kawloon,Victoria limanı,Hongkong adası,Abberden, Balıkçı Köyü, Victoria Tepesi, Repulse Bay görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından öğleden sonra arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan,hem Hong Kong adasını hem de ana kara Kawloon’u tüm önemli bölgeleri ile bize yaşatacak olan HONG KONG ŞAHESERLERİ ve KAWLOON Turuna katılabilirler. (Ulaşım+Rehberlik+Girişler:30€)  Bu turumuzda Kawloon’da Hong Kong kültür merkezi,tarihi Canton demiryolu saat kulesi, Uzay müzesi, Güzel sanatlar müzesi, muhteşem manzaralar eşliğinde Starlar bulvarı, Sinyal tepesi parkı, Nathon caddesi ,Kawloon camisi ve İslam merkezi, Kawloon parkı görülecek yerler arasındadır. Ardından dünyaca meşhur tekstil ve elektronik mağazalarında serbest alışveriş ve öğle yemek molası sonrasında akşamüstü saatlerinde otelimize dönüyoruz.  Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Hong Kong’un ışıklar altındaki muhteşem manzarasını göreceğimiz,her akşam gökdelenler üzerinden 21.00 da başlayan ışık,ses,lazer show unuda izleyebileceğimiz açık büfe yemekli HONGKONG GEMİ Turuna katılabilirler (Ulaşım+Akşam yemeği+Rehberlik+Girişler:75 €) Tur bitimi otelimize transfer. Geceleme otelimizde.  

4. GÜN: HONGKONG -BANGKOK

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden check-out ve Hong Kong havalimanına transfer. Yerel havayolları ile Bangkok’a uçuyoruz. 2.5 saatlik uçuşumuzun ardından Bangkok’a varış ve şehri yakından tanıyacağımız Panoromik şehir turumuza başlıyoruz Turumuz sırasında dünyaca meşhur 46 metre uzunluğu ve 15 metre yüksekliğiyle, Yatan Budha Heykeli, Oturan Budha Heykeli, Stupalar (mezar taşları), içinde günümüzde de faaliyette olan masaj okulu bulunan Kraliyet Tapınağı Wat Pho ve içinde 5,5 ton ağırlığında Altın Budha Heykeli bulunan Wat Traimit Tapınağı'nı geziyoruz. Otobüsümüzle yapılacak panoramik şehir gezisinde ise Çin Mahallesi, çiçek pazarı, Demokrasi Anıtı ve Caddesi, Bakanlıklar Caddesi, Parlamento Binası ve Tayland kralının Bangkok'taki malikânesi göreceğimiz yerler arasında.  Öğleden sonra arzu eden misafirlerimiz rehberlerinizin düzenleyeceği ekstra BANGKOK KANALLAR Turuna katılabilirler(Ulaşım+Girişler+Rehberlik 35€). Uzak Doğu’nun Venedik’i olarak bilinen Bangkok’ta yapacağımız bu turumuz esnasında Bangkok’un tarihi kanallarında özel teknemiz ile dünyanın hiçbir yerinde göremeyeceğiniz ilginç manzaraları görme fırsatı bulacaksınız. Taylıların kanallar üzerindeki yaşamını yakından tanıyacak, Tayland’ın zengin ile fakir kesiminin kaynaşmasına şahit olacaksınız. Tapınaklardan birinin önünde kutsal kedi balıklarını besleyecek ve gezimizi bitirmeden önce Bangkok’un en meşhur 3 tapınağından biri olan muazzam mimarisiyle Wat Arun’u panoramik olarak göreceğiz.  Turumuzun ardından otelimize transfer oluyoruz. Oda dağılımı ve dinlenmek için serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberlerinizin düzenleyeceği ekstra SEA FOOD MARKET VE PATPONG GECE PAZARI Turuna katılabilirler  (Ulaşım+Girişler+Rehberlik:25 €). Turumuzda önce Tayland’ın en büyük deniz mahsulleri restoranına gidecek burada günlük getirilen deniz mahsullerinden seçerek istediğimiz şekilde pişirterek keyifli bir yemek yiyeceğiz.  Bu restoranın sloganı “if it swims we have it” yani “yüzüyorsa bizde vardır”.  Yemeğin ardından Bangkok’un en meşhur gece pazarı olan Çin stili ve Tayland stili alışveriş yapabileceğiniz daha çok taklit ürünlerin (Rolex saat, Versace Çanta v.s) ağırlıklı olduğu Pat Pong Gece Pazarına geçiyoruz. Ünlü alışveriş ve barlar sokağında güzel vakit geçireceksiniz. Bol pazarlık yapmayı unutmayınız tur sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

5. GÜN: BANGKOK

Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz  rehberlerinizin ekstra düzenleyeceği YÜZEN ÇARŞI Turuna katılabilirler(Ulaşım+Girişler+Rehberlik:50€) Bu turumuzda Bangkok’un dışına çıkarak yol üzerinde ilk önce dünyaca tanınmış Siam İkizleri’nin doğduğu Samut Songkram Kasabası’nda bir Hindistan cevizi çiftliğine uğruyoruz. Burada Tay Halkı’nın Hindistan cevizi ağacından nelerde faydalandıkları hakkında bilgi alıp, bu ağaçtan yapılmış hediyelik eşyaları görüyoruz. Ayrıca içerdeki orkide bahçesini de gezebilirsiniz. Buradan hareket edip 10 dakika civarında otobüs yolculuğundan sonra Tay stili teknelerin kalktığı iskeleye geliyoruz. Buradan teknelere binip nefis egzotik Uzak Doğu manzaraları eşliğinde yaklaşık yarım saatlik zevkli bir yolculuktan sonra dergilere kapak, belgesellere jenerik olmuş meşhur Yüzen Çarşı’ya geliyoruz. Nehir üzerindeki kanoların içinde kurulan açık pazarı görecek ve alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız. Yüzen Çarşı’yı öğlen kapanana kadar geziyoruz. Dönüş yolunda ağaç oymacılığının en güzel örneklerinin bulunduğu ağaç oyma atölyesini gezecek, burada gül ve tik gibi değerli ağaçların sanatçıların elinde nasıl mükemmel biçimde şekillendiğini göreceğiz. Bangkok’a dönüş yolunda  Tayland’ın en meşhur tropik meyvelerinin tadına bakacaksınız. Öğleden sonra dünyanın en meşhur marka saatleri(rolex,cartier,tag hauer,omega),çantaları(prada, Louis Vuitton),tekstil ürünlerinin birebir en iyi kalite taklitlerinin satıldığı mağazayı ziyaret ve alışveriş imkanı. Ardında dünyaca meşhur Thai fiziksel masajlarını meşhur masaj okulunda yaptırma imkanı. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği ELİT BANGKOK turu. (Ulaşım+Rehberlik:20€)  Bu tur kapsamında Bangkok’un lüx yaşam tarzını meşhur alışveriş merkezleri ve bölgeleri ile tanıyacaksınız. Tur sonrası otelinize transfer.  Geceleme otelinizde

6. GÜN: BANGKOK-PATTAYA

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden 08.00 da check-out ve yaklaşık 2 saat sürecek otobüs yolculuğumuzun ardından Tayland’ın sahil kesimindeki dinlence ve eğlence merkezi Pattaya’ya varış ve otelimize transfer. Arzu eden misafirlerimiz yol üzerinde rehberlerinin ekstra düzenleyeceği Timsah Çiftliği ve Nong Nooch kültür parkı turuna katılabilirler. (2 farklı tur birarada Ulaşım+Girişler+Rehberlik: 55€)         Bu turumuzda ilk olarak timsah çiftliğinde, timsahlarla yapılan tehlikeli gösteriyi izleyecek, daha sonra tropik bitki ve ağaçlarla düzenlenmiş bahçeyi gezeceğiz. Kaplanlar ile hatıra fotoğrafı çektirip, filleri elimizle besleyebilecek ve bahçedeki çeşitli Uzakdoğu’ya has canlıları görebileceğiz.Ardından otobüsümüz ile ulaşacağımız Nong Nooch parkında, Tayland’da yıllarca en iyi düzenlenmiş bahçe ödülü almış olan bu muazzam bahçede çok sayıda fotoğraf çekeceğinizi garanti ediyoruz. Önce Tay kültürünü yakından tanıyacağımız bir kültürel şov izleyeceğiz. Tay dansları, Tay Boksu, tarihi savaşların canlandırmasını ve daha bazı başka gösterileri izledikten sonra ikinci bölüme geçecek ve burada fillerin yaptıkları harika gösteriyi izleyeceğiz. Tayland’ın simgesi bu sevimli hayvanların marifetlerine inanamayacaksınız. Ardından Thai ehonomisinde önemli yer tutan ve Ülkenin dünyaya ihraç ettiği en önemli ürünler olan safir,yakut,inci gibi değerli taşların kraliyet garantisi altında fabrika fiyatlarıyla satıldığı KRALİYET MÜCEVHER FABRİKASINI ziyaret ediyoruz. Akşamüstü otelimize transfer,yerleşme ve dinlenme imkanı. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği ünlü kabare ALCAZAR SHOW’da unutulmayacak bir gece geçirme imkanını bulacaklar.  (Ulaşım+VIP Girişler+Rehberlik:35€). Tayland’ın Lido,Broadway tarzı bu en güzel kabare şovunda,VIP önsıra koltuklarımızda değişen sahne dekorları, değişen kostümleriyle dansçıları, muhteşem ışık ve ses sistemleriyle dolu güzel bir akşam geçiriyoruz. Geceleme otelimizde.

7. GÜN: PATTAYA-BANGKOK -PHUKET

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve Bangkok havalimanına transfer. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından yerel havayolları ile Phuket’e hareket ve varışımıza  istinaden özel otobüsümüz ile otelimize transfer ve oda anahtarlarının dağıtılması ve serbest zaman Akşamüstü arzu eden misafirlerimiz rehberlerinizin düzenleyeceği ekstra PHUKET Ada turu ve FiL SAFARİSİ Turuna katılabilirler.(Ulaşım+girişler+ rehberlik:35 €) Hayatınızda kaç kere fil üstünde safariye çıkabilirsiniz.İşte ayağınıza gelen fırsat. Fillerle ilgili bilgi alımından sonra orman içinde fillerle safari macerası başlıyor. Akşam arzu eden misafirlerimiz, rehberlerinizin düzenleyeceği ekstra açık büfe akşam yemekli  PHUKET FANTASEE Turuna katılabilirler (Ulaşım+Giriş+Açık büfe Akşam Yemeği +rehberlik=70 euro). Phuket’in en meşhur kabare gösterisine hazır olun! Şov öncesi akşam yemeğimizi açık büfe olarak aldıktan sonra gösterinin yapıldığı tiyatro kısmına geçiyoruz. Las Vegas stili bu muhteşem gösteride; 4 boyutlu efektler, havada bale yapan dansçılar, akrobasi, özel efektler, 30 fil ile yapılan görkemli gösterisi ve Thai Kültürü’nün masalsı bir dilde ışık ve sahne dekorlarıyla anlatımını büyülü bir atmosferde izliyoruz. Her yaştan ve kültürden ziyaretçilerini büyüleyen bu gösteride çok güzel bir gece geçireceğinizden eminiz. Tur sonrasında otele transfer. Geceleme otelinizde.

8. GÜN: PHUKET

Kahvaltıdan sonra 08.00 da arzu eden misafirlerimiz rehberlerinizin düzenleyeceği ekstra tam günlük PHİ PHİ ADALARI Turuna  katılabilirler (Ulaşım+Rehberlik+ Öğle Yemeği=80 euro). Tayland’ın belki de en egzotik adasına özel sürat teknesi ile tam günlük bir gezi düzenliyoruz. Sürat teknelerimizle Phuket’in yakınındaki iki cennet mercan adasından ilki Phi Phi Don’a hızlı bir şekilde ulaşıyoruz. Maymun Plajı'nda Makak maymunlarını görüyor ve binlerce renkli balık ile yüzme ve şnorkel imkanı buluyoruz.

Palmiye ağaçları ile bezenmiş kumsalı ve tertemiz turkuaz rengi deniziyle Hollywood yıldızı Leonardo Di Caprio’nun The Beach filminin bazı bölümlerinin çekildiği Maya Bay’de denize girmek ve güneşlenmek için vaktimiz de var. Daha sonra Viking Mağarası’nı ziyaret ediyor öğle yemeğimiz Phi Phi Adası’nda alıyoruz. Tur sonrasında otele transfer ve serbest zaman. Geceleme otelinizde.    

9. GÜN: PHUKET

Kahvaltıdan sonra arzu eden misafirlerimiz rehberlerinizin düzenleyeceği ekstra JAMES BOND ADASI Turuna katılabilirler(Ulaşım + Rehberlik+Öğle Yemeği=80 euro). Gezi teknelerimizle ilk durağımız Phang-Na Koyu. Burada yoldaki Panak Adası, Hong Adası’nın ve Phang Na Koyu’nun muhteşem manzaralarına şahitlik ettikten sonra Tapu Adası’nı ziyaret ediyoruz.  James Bond filmlerinin Altın Tabancalı Adam bölümünün çekildiği bu adadaki meşhur kayayı ve sahili görüyoruz. Daha sonra öğle yemeğimizi teknemizde açık büfe olarak alıyoruz. Yemek sonrası Müslüman köyünü ziyaret edip alışveriş yapabilmek için serbest zaman verilecek.Öğleden sonra şnorkel yapabileceğimiz, yüzüp sahilinde güneşlenip dinlenebileceğimiz Khai Nok Adası veya Naka Adası’na gidiyoruz. (Hava şartlarına göre karar verilecek). Tur bitimi otele dönülüyoruz. Geceleme otelinizde.

10. GÜN: PHUKET -SINGAPUR

Sabah kahvaltisinin ardından Phuket havalimanina transfer ve yerel havayolu ile Singapur’a hareket . Singapur’a varışın ardından yarım günlük panoramik Singapur ŞEHİR  turumuz başlıyor. Turumuzda Singapur Nehri, Meclis - Opera - Mahkeme Binaları ve Çin Mahallesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu ardından ekstra düzenlenecek olan SİNGAPUR NEHRİ TEKNE TURU ve MİLLİ ORKİDE PARKI Turu. (Ulaşım+ Girişler+Tekne turu +rehberlik=35 euro).  Bu turumuzda Singapur nehrinin muhteşem şehir içi manzaralarını Çin usulü teknelerle tanıyoruz,ardından Singapur’un milli çiçeği orkidenin yüzlerce çeşidini ,tropik bahçelerle birlikte göreceğimiz Milli orkide parkını ziyaret ediyoruz. Tur sonrası otelimize transfer ,yerleşme ve dinlenme. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan GECE SAFARİSİ turuna katılabilirler (Ulaşım+Girişler+Rehberlik 60€). Turumuzda Singapur’un yağmur ormanları içerisinde en iyi düzenlenme ödülü almış ve dünyanın en büyük açık hayvanat bahçelerinden biri olan Singapur Hayvanat Bahçesi’nde “Gece Safarisi” imkanı buluyoruz. Tur sonrası otelinize transfer.Geceleme otelinizde.

11. GÜN: SINGAPUR-İSTANBUL-İZMİR

Sabah kahvaltısının ardından check out ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan SENTOSA ADASI Turuna katılabilirler (Ulaşım+Girişler+ Rehberlik 80 € ). Turumuzda teleferikle ulaşacağımız adada Singapur’un sembolü olan merlionu görecek, okayanus dünyası ve büyük akvaryumu ,ayrıca Singapur tarihini anlatan mumyalar müzesi ve Madame Tissoud müzesi gezeceksiniz.

Öğleden sonra arzu eden misafirlerimiz ekstra UNİVERSAL FİLİM STUDYOLARI Turuna katılabilirler. (Ulaşım+Girişler+Rehberlik 75 €).  Benzeri Amerika’da olan dünyanın en meşhur film stüdyolarında filmlerin içine gireceksiniz. Turumuzda sinema ekranından içeri giriyor ve kendimizi bir anda meşhur Hollywood stüdyolarında buluyoruz. Gişe rekorları kıran Shrek, Madagaskar, Jurassic Park, Transformers’ın da olduğu 18 film stüdyosu ve eğlence parkları sizleri bekliyor. Roller coaster ve değişik oyunlarla muhteşem saatler geçireceksiniz. Akşam 20.00 da Singapur havalimanına hareket. Pasaport ve check in işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK 055 sefer sayılı uçuş ile saat 23.35 ‘de İstanbul’a hareket.


Yerel saat ile 06.40’da İstanbul’a varış. Ardından THY nın TK 2312 sefer sayılı uçuşu ile 08.00 da İzmir’e uçuş ve 09.20 de varış ve TURUMUZUN SONU.

Dahil Olanlar

 • Türk Havayolları ile İzmir-İstanbul (IST)–HONGKONG  /  SİNGAPUR -İstanbul (IST)-İzmir dönüş parkurunda ekonomi sınıfı uçuşları, 
 • Yerel Havayolları ile Hongkong- Bangkok  parkurunda ekonomi sınıfı uçuşları,         (Bagaj hakkı 15 kg!!!)                                                                                                      Yerel Havayolları ile Bangkok-Phuket  parkurunda ekonomi sınıfı uçuşları,            (Bagaj hakkı 15 kg!!!)
 • Yerel Havayolları ile Phuket – Singapur parkurunda ekonomi sınıfı uçuşları,          (Bagaj hakkı 15 kg!!!)
 • Deluxe 1.Sınıf otellerde Hong Kong’da 2 gece , Bangkok'da 2 gece ,  Phuket’de 3 gece ,Pattaya 1 gece ve Singapur'da 1 gece,2 tamgün oda kahvaltı bazında konaklama, 
 • Tüm havaalanı otel - havaalanı - otel transferleri, 
 • Bangkok havalimanında geleneksel kıyafetli Taylı kızlarla çiçekli karşilama, 
 • Otellerde welcome kokteyli ( Tayland )
 • Otellerde bagaj taşıma işlemleri ( Tayland ), 
 • Hongkong ,Bangkok ,Singapur’da panoramik şehir tanıtım turları, 
 • Havalimanı Vergileri.
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (1618 sayılı Yasa Gereği düzenlenen Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)  

Dahil Olmayanlar

 • Yurtdışı çıkış vergisi, 15 TL (Seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödeme yapılması ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.)
 • Seyahat Koruma Paketi (15 EURO) ( 70 yaş üstü misafirlerimiz için ücret 30 Eurodur.)
 • Tüm kişisel harcamalar, 
 • Rehber tarafından organize edilen ekstra olarak belirtilen turlar
 • Öğle ve Akşam yemekleri,
 • Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
 • Rehber ve Şoför bahşişleri

Belirtilen 18 adet ekstra tur, Büyük Uzakdoğu turunun(12 gün) en önemli kültür,tarih,tabiat ve eğlence turları olup, belirtilen yemekler, tekne turları ve girişlerin tamamını özel otobüs transferleriyle birlikte kapsamaktadır ve Toplam Bedeli 880€ dur.    18 adet tura paket olarak gelecek misafirlerimize  880€ dan  100 € indirim ile 780 € fiyat uygulanacaktır.

ÜLKEYE GİRİŞ VE VİZE HAKKINDA BİLGİLENDİRME
1. T.C. Vatandaşlarına gidilen ülkelere vize uygulaması yoktur. Tur kalkış tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. 
2. Acentemiz havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.
3.   3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür.
Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.

Tiamo Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Tiamo Turizm, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

Not: Kampanyalı turlarımızda iptal ve iade yapılamamaktadır.

* Fiyatlarımıza Tur, Havalimanı Vergisi / Alan Hizmetleri dahildir. Belirtilen tarihlerdeki fiyatlar, belirtilen tarihlerde kalkışlı olacak turlar için geçerli olan başlangıç fiyatlardır ve yayımlandığı 24 Mart 2018 tarihinde geçerlidir.

** 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir.

Nakit / Havale veya EFT ile ödemede geçerli fiyatlar.

06 Nisan 2018

Kişi Başı Tek Kişilik Oda Çocuk (3-12) Bebek (0-2)
1. Sınıf Deluxe Hoteller
1. Sınıf Oteller - BB (Bed and breakfast)
1999 2599 1999 1849