GÜNEY AFRİKA

Türk Hava Yolları ile 10 Gün / 7 Gece
kişi başı 1899 EURO


1. GÜN: İZMİR - İSTANBUL – CAPE TOWN

İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç hatlar terminali  THY kontuarı önünde 14.00 da buluşma ve THY nın TK 2911 sayılı tarifeli seferi ile 15.55 de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına  hareket ve 17.00 da varış.  Pasaport  işlemlerimizden sonra Qatar Hava Yollarının tarfeli seferi ile 20.45 de Doha aktarmalı Cape Town’a  hareket , Geceleme Uçakta.

2. GÜN: CAPE TOWN

Sabah 11.05 de Cape Town’a varışımızın ardından yapılacak olan CAPE TOWN panoramik şehir turunda Adderly Caddesi, Riebeck Heykeli, Ümit Kalesi, Company Gardens, Parlamento, Long Street gibi şehrin turistik ve tarihi yerleri  görülecektir. Tur bitimi otele transfer ve odalara yerleşme. Akşam yemeğimizi  19.45 otelimizden hareket ile ekstra şehrin kalbinde yeralan Victoria Waterfront bölgesinde BELTHEZAR RESTAURANT da alıyoruz. Geceleme otelimizde.

3. GÜN: CAPE TOWN (ÜMİT BURNU TURU-Öğle yemekli)

Sabah kahvaltımızın ardından 08.30 da arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan ÜMİT BURNU (Cape of good hope) Turu . Bu turumuzda Bantry Bay, Camps Bay ve Llandudno Bölgelerinden geçip balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varıyoruz. Ardından teknemize binerek Duiker Adasındaki Cape kürklü foklarını göreceğiz. Daha sonra Chapmans Peak ya da Constantia Nek’den geçerek,  Afrika’nın en güneybatı köşesi olan Bartholemeo Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu ve Cape Point’te feniküler ile dünyanın en yüksek feneri görülecektir. Ardından okyanus  kenarında Black Marlin Balık Restorantında alınacak öğle yemeğinden  sonra  Simons Town yakınındaki Boulders Beach’te Afrika Penguenlerini görüyoruz .(KESİNLİKLE KAÇIRMAMANIZI TAVSİYE EDERİZ) Daha sonra farklı sahil kasabalarından geçerek Cape Town’a dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

4. GÜN: CAPE TOWN (Masa Dağı ve Camps Bay turu-Öğle yemekli)

Sabah kahvaltımızın ardından 08.30 da arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan öğle yemekli Masa Dağı(Table mountines) ve Champs Bay Turu.  Bu turumuza 45 dakikalık bir yolculuğun ardından Masa Dağı’nın muhteşem manzarası ile başlıyoruz. 1087 m yükseklikteki tepesine çıkıp bu doyumsuz manzaranın büyüsüne kendinizi bırakabilirsiniz . Ardından okyanus kıyısında yeralan ve şehrin en zengin ve sevilen bölgesi olan Camps Bay e gidiyor ve öğle yemeğimizi Champs Bay sahilinde ZENZORA Restaurant da  alıyoruz.


Yemekten sonra okyanusu kıyısında verilecek serbest zaman sonrasında akşamüstü otelimize dönüş ve serbest zaman. Akşam yemeğimizi 19.30 otelden hareket ile ekstra şehrin kalbindeki GREEK FISHERMAN Restaurantda  alıyoruz. Geceleme otelimizde.

5. GÜN: CAPE TOWN-JOHANNESBURG- SUN CITY

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden check-out ve  Cape Town Havalimanına transfer ve Yerel havayolları ile  Johannesburg Lanseria havalimanına hareket ve 2 saatlik uçuş sonrası 12.15 de variş ve yaklaşık 2.5 saatlik yolculuk sonrası Afrika’nın Las Vegas’ olarak tanınan Sun City’ye hareket. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz İiçin ekstra olarak düzenlenecek olan yemekli LESEDİ AFRİKA KÖYÜ Turuna katılabirler. Güney Afrika’nın can olan yerli kabilelerinin yerel yaşantısını ziyaretçilere sunan bir açık hava müzesi olan Lesedi’de bu kabilelerin kültürünü,yaşam tarzını ve danslarını da izleyecek ve yemeklerini de tadacaksınız. Akşamüstü SUN CİTY Otelimize varış,odalarımıza yerleşme ve dinlenme imkanı. Akşam üstü yürüyerek yapılacak SUN CITY orientasyon turu.
Akşam yemeğimizi 19.30 da hotelimizden hareket ile ekstra 5* Cascades oteli BOCADO Restaurant da alıyoruz.Geceleme otelimizde.

6. GÜN: SUN CITY

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Tüm gün boyunca Sun City’nin eğlenceli  ortamında gününüzü değerlendirebilirsiniz. The Lost City’i keşfedebilir veya Su Dünyası’nda yapay dalgalar içinde yüzebilirsiniz. Alışveriş ve eğlence merkezine gidebilir, Casino’da şansınızı deneyebilir veya timsah çiftliğine gidebilirsiniz.
Ayrıca golf ve tenis gibi spor imkanlarını da değerlendirebilir,  Supertrooper Show’u izleme   imkanı da bulabilirsiniz. Geceleme otelimizde.

7. GÜN: SUN CITY - PILANESBERG SAFARİ

Sabah açık büfe kahvaltımızın ardından serbest zaman. Öğlen 12.00 da odalarımızı boşaltarak valiz odasına koyuyoruz.Ardından 14.00 da özel araçlarla Sun City’ye 15 dakiaka mesafedeki PİLANESBERG doğal safari alanlarımızdaki otelimize geçiyoruz. Yerleşme ve dinlenme imkanı.
Akşamüstü 16.15 de otel lobisinde buluşmayı takiben yapılacak olan foto safari turumuzda gizemli ve bir o kadar da büyüleyici güzellikleri olan vahşi yaşamın içine davet ediyoruz sizleri. Üstü açık safari araçları ile yapılacak olan gezimizde doğal tabiatın içinde unutulmaz anılarla dolu, eşsiz saatler geçirme fırsatına sahip olacağımız Pilansberg National Park’da dağların arasında volkanik oluşumlu doğal bir tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Gezimiz süresince Big Five olarak tanımlanan aslan, leopar, fil, bufallo ve gergedanları ayrıca 350 kuş türü, 65 sürüngen ve yüzlerce değişik hayvan çeşidini görme imkanı yakalayacağız. Akşam yemeğimizi ekstra otelimizde açık büfe olarak alıyoruz. Geceleme otelimizde.

8. GÜN: PİLANESBERG SAFARİ- JOHANNESBURG

Sabah hayvanların kendi yaşam ortamlarında en yoğun bulunduğu saat olan 05.15 de lobby de toplanma  ve sabah safarisi için 4 x 4 araçlarımız ile 05.30 da hareket. Safarinin ardından  otelimize dönüş ve sabah kahvaltısı.  Ardından otelimizden check-out ve Johannesburg’a hareket. Yaklaşık 2,5 saat sürecek yolumuzun üstünde ekstra Aslan Parkı turu. Bu turumuzda özel aracımızla Afrika Kıtasının en büyük aslan çiftliklerinden bir tanesine gideceğiz. Burası özel bir yer olup buradan dünyanın her yerine aslan ihracatı yapılmaktadır. 1 haftalık yavrulardan 8 yaşına kadar olan boy boy aslanları çok yakından görebilme ve fotoğraf çekme imkanına sahip olacaksınız. Tura, zürafa besleme & 4 x 4 ile aslan parkında safari ve yavru aslanlara dokunma dahildir.Öğle yemeğimizi serbest olarak Aslan parkındaki cafe ve restaurantlarda alabiliriz. Akşamüstü Johannesburg’a varış ve panoramik şehir turu. Johannesburg şehir turunda Şehir Merkezi Houghton, Mandela Evi, Rosebank, Sandton'i göreceğiz.19.yüzyılda altın ve elmasın bulunmasıyla yıldızı parlayan bu şehir çok kısa bir zaman içinde Afrika’nın en zengin şehri haline gelmiştir.Günümüzde eski ihtişamlı günlerini arasa da halen ekonominin kalbi Johannesburg’da atmaktadır.
Akşamüstü otelimize transfer ,yerleşme ve dinlenme imkanı. Akşam yemeğimizi ekstra  19.30 da otelimizden hareket ile Sandton şehir merkezinde BUTCHERS GRİLL Restaurant da alıyoruz.

9. GÜN: JOHANNESBURG- İSTANBUL

Sabah açık büfe kahvaltımızın ardından alışveriş ve gezinti için serbest zaman. Otelimizden engeç 12.00 check-out ve valizlerimizi valiz odasına koyuyoruz. Akşamüstü 17.00 da Johannesburg Havalimanına transfer ve Qatar Hava Yolarının  tarifeli seferi ile 20.30 da Doha aktarmalı İstanbul’a hareket ve geceleme uçakta.

10. GÜN: İSTANBUL

Yerel saat ile 12.25 de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına  varış ve ardından THY nın(Anadolu Jet) TK 7502 sayılı seferi ile 16.10 da İzmir’e hareket ve 17.20 de variş ve turumuzun sonu.

ÜMİT BURNU (Cape of good hope) Turu

Bu turumuzda Bantry Bay, Camps Bay ve Llandudno Bölgelerinden geçip balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varıyoruz. Ardından teknemize binerek Duiker Adasındaki Cape kürklü foklarını göreceğiz. Daha sonra Chapmans Peak ya da Constantia Nek’den geçerek,  Afrika’nın en güneybatı köşesi olan Bartholemeo Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu ve Cape Point’te feniküler ile dünyanın en yüksek feneri görülecektir.   Ardından okyanus  kenarında Black Marlin Balık Restorantında alınacak öğle yemeğinden  sonra  Simons Town yakınındaki Boulders Beach’te Afrika Penguenlerini görüyoruz.    (KESİNLİKLE KAÇIRMAMANIZI TAVSİYE EDERİZ)  TUR ÜCRETİ: Ulaşım+Girişler+Öğlen yemeği+Rehberlik:   130€

Ekstra Tur Ücreti: 130 EURO

MASA DAĞI (Table mountine) ve CHAMPS BAY Turu

Bu turumuza 45 dakikalık bir yolculuğun ardından Masa Dağı’nın muhteşem manzarası ile başlıyoruz. 1087 m yükseklikteki tepesine çıkıp bu doyumsuz manzaranın büyüsüne kendinizi bırakabilirsiniz . Ardından okyanus kıyısında yeralan ve şehrin en zengin ve sevilen bölgesi olan Camps Bay e gidiyor ve öğle yemeğimizi Champs Bay sahilinde ZENZORA Restaurant da  alıyoruz. Yemekten sonra okyanusu kıyısında verilecek serbest zaman sonrasında akşamüstü otelimize dönüş ve serbest zaman. TUR ÜCRETİ: Ulaşım+Girişler+Öğlen yemeği+Rehberlik:   100€

Ekstra Tur Ücreti: 100 EURO

LESEDİ AFRİKA KÖYÜ Turu

Güney Afrika’nın can olan yerli kabilelerinin yerel yaşantısını ziyaretçilere sunan bir açık hava müzesi olan Lesedi’de bu kabilelerin kültürünü,yaşam tarzını ve danslarını da izleyecek ve yemeklerini de tadacaksınız TUR ÜCRETİ: Ulaşım+Girişler+Öğlen yemeği+Rehberlik:   60€

Ekstra Tur Ücreti: 60 EURO

PİLANESBERG 2 ADET SAFARİ PAKETİ

Akşamüstü ve sabah erken saatlerde gerçekleştirilen ve ikisi paket olarak sunulan foto safari ve sabah safari turumuzda, gizemli ve bir o kadar da büyüleyici güzellikleri olan vahşi yaşamın içine davet ediyoruz sizleri. Üstü açık safari araçları ile yapılacak olan gezimizde doğal tabiatın içinde unutulmaz anılarla dolu, eşsiz saatler geçirme fırsatına sahip olacağımız Pilansberg National Park’da dağların arasında volkanik oluşumlu doğal bir tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Gezimiz süresince Big Five olarak tanımlanan aslan, leopar, fil, bufallo ve gergedanları ayrıca 350 kuş türü, 65 sürüngen ve yüzlerce değişik hayvan çeşidini görme imkanı yakalayacağız. TUR ÜCRETİ:  4*4 araçlarla Ulaşım+Girişler+Rehberlik:    110€

Ekstra Tur Ücreti: 110 EURO

ASLAN PARKI TURU

Bu turumuzda özel aracımızla Afrika Kıtasının en büyük aslan 1 haftalık yavrulardan 8 yaşına kadar olan boy boy aslanları çok yakından görebilme ve fotoğraf çekme imkanına sahip olacaksınız. Tura, zürafa besleme & 4 x 4 ile aslan parkında safari ve yavru aslanlara dokunma dahildir.Öğle yemeğimizi serbest olarak Aslan parkındaki cafe ve restaurantlarda alabiliriz. TUR ÜCRETİ: Ulaşım+Girişler+Rehberlik:    50€

Ekstra Tur Ücreti: 50 EURO

TÜM PROGRAM deluxe restauratlarda 5 adet AKŞAM YEMEK PAKETİ

Cape Town Victoria Waterfront bölgesinde BELTHEZAR RESTAURANT et menü
Cape Town GREEK FISHERMAN Restaurantda deniz ürünleri menü
Sun City 5 star Cascades oteli BOCADO Restaurant akdeniz mutfağı et menu
Bakabung Lodge Safari otel çok zengin açık büfe
Johannesburg Sandton şehir merkezinde BUTCHERS GRILL Restaurant da et menü
TUR ÜCRETİ: Ulaşım+Rehberlik+5 Akşam yemeği (içki ekstra) :          200€

Ekstra Tur Ücreti: 200 EURO

Dahil Olanlar

Dahil Olmayanlar

  • Yurtdışı çıkış harcı(15 TL)
  • Otellerde minibar,telefon vb.harcamaları
  • Yemeklerde alınacak içkiler ekstradır
  • Yerel rehberler,safari ranger ve şöför bahşişleri (Kişibaşı  20€ rehber tarafından turun başında toplanacaktır)

DELUXE HOTELLER:
CAPE TOWN da 3 gece 1.SINIF DELUXE RADISSON BLU HOTEL vb. (ŞEHRİN KALBİNDE)
SUN CİTY   de 2 gece  1.SINIF DELUXE  MAIN HOTEL vb.(ŞEHRİN KALBİNDE)
PİLANESBERG SAFARİ  de 1gece  1.SINIF BAKABUNG LODGE HOTEL vb.
JOHANNESBURG da 1 gece 1.SINIF RADISSON BLU vb.(ŞEHRİN KALBİNDE)

 

Güney Afrika’ya vize yoktur. Seyahat dönüş tarihinden itibaren minimum 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.

Turların yukarıdaki fiyatlardan gerçekleşebilmesi için minimum 15 pax gereklidir.

* Fiyatlarımıza Tur, Havalimanı Vergisi / Alan Hizmetleri dahildir. Belirtilen tarihlerdeki fiyatlar, belirtilen tarihlerde kalkışlı olacak turlar için geçerli olan başlangıç fiyatlardır ve yayımlandığı 24 Mart 2018 tarihinde geçerlidir.

** 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir.

Nakit / Havale veya EFT ile ödemede geçerli fiyatlar.

15 Nisan 2018

Kişi Başı Tek Kişilik Oda Çocuk (3-12) Bebek (0-2)
1. Sınıf Deluxe Hoteller
3 Yıldız ve 4 Yıldız - BB (Bed and breakfast)
1899 2799 1899 1699