FRANSA İTALYA İSVİÇRE ALMANYA ( ELEGANT AVRUPA )

Türk Hava Yolları ile 8 Gün / 7 Gece
kişi başı 399 EURO


1. GÜN: İSTANBUL – MİLANO – CENOVA – MONACO – MONTE CARLO – NİCE ( İZMİR’DEN KATILMA İMKANI )

Sabiha Gökçen Havalimanı,  Dış Hatlar Terminali Türk Hava Yolları kontuarından gerçekleştireceğiniz bagaj ve bilet işlemlerinizin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1901  sefer sayılı uçağı ile saat 09.50’de Milano’ya hareket. (Pasaport kontrol ve bilet/bagaj işlemlerinizi zamanında bitirebilmek için uçuşunuzdan üç saat önce havalimanında hazır bulunmanız önerilir. Rehberinizle buluşma uçuşa bir saat kala uçak kapısında olacaktır) Yerel saat ile 11.45’de Milano’ya varışımızı takiben alanda bekleyen özel otobüsümüz ile Cenova’ya transfer ve panoramik Cenova şehir turu. Turumuzda Cenova Antik liman bölgesi, Ferrari Meydanı, San Lorenzo Katedrali, Dükler Sarayı, Carlo Felice Opera Binası, Antik Fener Kulesi’ni görüyoruz. Ardından Cote d’Azur bölgesinin en güzel koy ve burunları, en güzel yamaçları gezilerek Monaco prensliğine varıyor, saray ve çevresini panoramik olarak gezdikten sonra  lüks ve ihtişamın odak noktası Monte Carlo’ya geçiyoruz. Monaco’nun başkenti Monte Carlo’nun ünlü casinosunu gezebilir son model arabalar, dünyanın en lüks ve pahalı otellerinin yer aldığı bu meydanda dilerseniz bir kafe ya da restorana oturup vakit geçirebilirsiniz. Tur bitimi Nice bölgesindeki otelimize transfer.  

 

2. GÜN: NİCE – MARSİLYA

Kahvaltının ardından ardından  panoramik Nice şehir turu.  Turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasında; Promenade des Anglais , Nice bölgesi, Massena Meydanı, Antika Pazarı yer alıyor. Günümüzün devamında, dileyen misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek Cannes St. Paul de Vence turu (65 Euro) .Fransız Rivierası diye bilinen ünlü sahilde dünya jet sosyetesinin gözde beldesi ve film festivali ile ünlü Cannes’i panoramik olarak görüyor 1400’erden kalma küçük bir kalenin içine konuşlanmış, Akdeniz’e tepeden bakan St Paul de Vence,  1900’lerden itibaren Miro, Picasso ve Jean Debuffet gibi sanatçıların ilham aradığı bir yer olmuştur. Tur sonrası Marsilya’ya bölgesine transfer.

3. GÜN: MARSİLYA – ANNECY – CENEVRE

Kahvaltının ardından panoramik Marsilya şehir turu. Buradaki panoramik şehir turumuzda  göreceğimiz yerler arasında; ,Antil Liman, belediye binası,opera binası ve Saint Jean kalesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Annecy’e hareket, Annecy Turu  “Alplerin Venedik”i olarak adlandırılan Annecy’de “Mavi Göl” olarak nitelenen Annecy Gölü ve gölün iki yakasında boylu boyunca uzanan şirin ve renkli evleri ile Annecy; Savoy Alplerinin eteğinde bizleri tüm güzelliğiyle karşılıyor. Geçmişten bugüne kale, saray, mahkeme ve hapishane olarak kullanılan ve günümüzde müze olarak hizmet veren, 1132 yapımı Palais de lIsle Kalesini panoramik olarak görebilirsiniz. Ayrıca Avrupa’nın en temiz göl kenarında hatıralarınızı ölümsüzleştirebilirsiniz. Kanallar üzerine kurulmuş Annecy şehir turumuz sonrasında Cenevre bölgesine transfer.

4. GÜN: CENEVRE – BERN – ALSACE

Kahvaltının ardından panoramik Cenevre turu. Turumuz esnasında; Leman Gölü, Mont Blanc Köprüsü, Büyük Katedral,Rousseau Adası, Birleşmiş Milletler Binası ve eski şehir görülecek yerler arasındadır. Ardından dileyen misafirlerimiz için ekstra Lozan & Montrö & Chillon şatosu Turu (65 Euro). Şüphesiz ulusal tarihimizde çok önemli yeri olan Lozan, aynı zamanda ortaçağın önemli piskoposluk merkezlerinden biri. Yine ulusal tarihimizden çok iyi bildğimiz Montrö, kaleleri, tarihi binaları ve doğal güzelliklerinin yanında müzik dünyası için de önemli bir şehirdir. Bir döneme damgasını vurmuş Smoke on the Water adlı şarkı Möntrö’deki bir kumarhane yangınını anlatır, ayrıca hayatının son döneminde çalışmalarını burada sürdürmüş olan Freddy Mercury’nin de bir heykeli bulunur. Leman gölü kıyısında bulunan Chillion kalesi de panoramik olarak görüldükten sonra Bern’e hareket ediyor ve akşam yemeğimiz için serbest zaman kullanıyoruz. Bern molamızın ardından Alsace bölgesine hareket ve otelimize transfer.

5. GÜN: ALSACE

Kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu  eden misafirlerimiz ile Fransa ve Almanya’nın gizli cenneti Alsace bölgesine ekstra olarak düzenlenecek Alsace Güzelleri (Strasbourg & Colmar & Freiburg) turu. (90 Euro). Fransız ve Alman ortak kültür ve mimari özelliklerini taşıyan, Ren şarap yolu üzerindeki Strasbourg kentinde Küçük Fransa, Katedral Meydanı, Notre Dame Katedrali, Kammerz evi görülecekyerler arasındadır. Masal diyarı Colmar kentine varışımıza istinaden; Eski Gümrük Binası, Pfister evi ve Ren nehri etrafındaki rengarenk evler ile şehrin en ünlü bölgesi Petite Venise (Küçük Venedik) görülecek yerler arasında bulunuyor. Ren nehri ve kanallarının çevrelediği eşsiz ortamda hem damak zevkinize göre bir çok lezzetli yiyecekler hemde bir çok hediyelik eşya alma imkanı bulacaksınız. Almanya’nın güneşi en bol kenti Freiburg gezimizde, Almanya’nın en eski Üniversitelerinden biri olan Freiburg Üniversitesi, Dünya’nın en büyük üçüncü Katedrali, şehrin en önemli meydanlarından Münsterplatz, Gotik mimari ile yapılmış muazzam görkemli binaları, Eski belediye binası, Pazar yeri ve Lonca binası panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize dönüş ve serbest zaman.

6. GÜN: ALSACE – KONSTANZ – ZÜRİH – LUGANO – MİLANO

Kahvaltının ardından Almanya’nın en güzel şehirlerinden biri olan Konstanz. Ren nehrinin sularıyla beslenen, Almanya, İsviçre ve Avusturya’nın kesiştiği ve paylaştığı,  Avrupa’nın üçüncü büyük gölü  Konstanz (Bodensee)  kıyısına kurulu  Konstanz panoramik şehir turu sonrası  Zürih’e hareket ve panoramik Zürih şehir turu. İsviçre’nin ekonomik ve kültürel başkenti ve aynı zamanda ülkenin en büyük şehri olan Zürih turumuzda, Fraumünster Kilisesi,  Grossmunster Kilisesi, İsviçre ulusal müzesi, Opera binası, Zürih Gölü,  Saat Kulesi ,eski lonca evleri, Zurich Altstadt (Eski Şehir) ve Dünyaca ünlü mağazalarla çevrelenmiş, hareketli ve renkli bir havası olan Bahnhofstrasse Caddesi  panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Ardından Lugano’ya hareket. Lugano gölü kıyısına kurulmuş bu şirin kent yazın ünlü ve zenginlerin akınına uğraması sebebiyle İsviçre’nin Monte Carlo’su olarak da anılır. Tur bitimi Milano otelimize transfer.

 

7. GÜN: MİLANO

Kahvaltının ardından panoramik Milano şehir turu. Avrupa’nın moda başkentlerinden biri olan Milano, bunun yanı sıra mutfağı, operası, kiliseleri ve büyük usta Leonardo Da Vinci’nin Son Akşam Yemeği freskosu gibi paha biçilmez sanat eserleriyle de öne çıkıyor. İtalya’nın iş ve finans başkenti olsa da alışveriş, gece hayatı ve yeme içme deneyimi için de doğru adres olan Milano’da ünlü opera binası La Scala, Duomo Meydanı ve Katedrali, birçok ünlü markanın bulunduğu keyifle alışveriş yapabileceğiniz La Galeria, Porta Romano görülecektir. Ardından dileyen misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenen Como Turu – Füniküler  dahil. (50 Euro). Hollywood ünlülerinden Avrupa zenginlerine, dünya jet sosyetesinin yazlık evlerine ev sahipliği yapan, lüks yaşamı ve doğal güzellikleri ile ünlü Como turumuzun ardından otelimize transfer.

8. GÜN: MİLANO – İSTANBUL

Kahvaltının ardından rehberinizin bildireceği saatte havalimanına transfer ve Türk Hava Yolları’nın TK1902 sefer sayılı uçuşu ile saat 12.45’de İstanbul-Sabiha Gökçen havalimanına hareket. Türkiye saati ile 16.30’da varış ve turumuzun sonu.

Dahil Olanlar

??    Türk Hava Yolları ile İstanbul (SAW) - Milano (MXP) / Milano (MXP) - İstanbul (SAW) parkurunda ikram dahil uçak bileti,

??   Havalimanı vergileri,

??   3 * / 4 * otellerde oda kahvaltı limanları, 

??    Alan / otel / alan transferleri,

??    Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri 

??    Cenova, Monaco, Monte Carlo, Güzel, Annecy, Marsilya, Cenevre, Bern, Konstanz, Zürih, Lugano, Milano panoramik şehir turları,

??    Profesyonel rehberlik ve asistanlık hizmetleri,

??   Otel vergileri,  

??   Turist Şehir vergileri.

??   Türsab zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

Dahil Olmayanlar

??    Vize ücreti ve servis bedeli (130 Euro), 

??    Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro),

??    Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları,

??    Yurt dışı çıkış harcı bedeli, 

??    Müze ve ören yerler girişleri, 

??    İsteğe bağlı şoför bahşişleri (kişi başı 5 Euro)

 

*** Tur Programımız en az 40 kişi seçeneğine göre düzenlenmiştir. Katılım yetersizliği iptal edildi.

*** Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verileceği ve / veya aynı destinasyon için seçenekli olması gereken oteller (ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirileceğini söyle

. *** Programda iç hat bağlantı saatleri havayolunun tarifesinde bulunan örnek saatler şu şekildedir, tüm uçuş seçeneklerini ve iç hat bağlantı saatlerinin turdan 48 saat önce teyit edilerek yapılmasıdur.

*** Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde olduğu gibi yerelasyonlardan veya km 'lerden daha fazla olduğu yerde. Böyle bir durumda, turun hareketlerini 15 gün önce acentenizde bilgiyi verilecektir.

*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre düzenebilmekte olup, bu tip odalar 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan odaları. Yataklar Açma-kapama ve antrenör yatağı olarak adlandırılan yataklardan yapılanlamalar için Tur üyeliği 3. Kişi ve / veya çocuk rezervasyonu sırasında yaşanabilecek yerlerde sıkışık ve yatak tipini kabul ettiklerini açıkladı sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin odada kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için odada.

***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Tiamo Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

***Ekstra turlar , servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. 20 kişi altında kalan katılımlar durumunda tur ulaşımları tren, tramway, metro ile yapılacaktır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki  müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar. Ekstra turlar için tahsis edilen araçlar, sadece bu turları alan misafirler için geçerlidir.

*** Tiamo Turizm, hava yolu ile yolcu arasında araç kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü'ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş imkanı saatler değişebilir. Tiamo Turizm, bulayın en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın alıyor. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

 

TC vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat sözleşmesi şu anda en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” konusunu düzenledikten ile başvurmaktadır. Yeşil pasaport tasarımı için vize uygulaması Hakkında, 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize önünde olması, ülkeye giriş yapılabileceği durumda gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Tiamo Turizm sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

TC yeşil pasaportu ile seyahat eden misafirlerimizin, beraberinde pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri yaparak. Aksi halde gidişleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve / veya Türkiye'den istediği firması aracılığıyla uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve / veya benzeri tahribat (lar) aştımış bir pasaportlar bekliyoruz ziyaret yeri ülke sınırını kapatarak gümrük polisi ile sorun yaşanıyor olup; anılan pasaportların yenilenmesi ve TC vatandaşları vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekiyor. Aksiğinde sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biriyle birlikte seyahat etmek için ülke ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini görüntüleyin. 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda görüş gösterdiğini tavsiye ederiz.

* Fiyatlarımıza Tur, Havalimanı Vergisi / Alan Hizmetleri dahildir. Belirtilen tarihlerdeki fiyatlar, belirtilen tarihlerde kalkışlı olacak turlar için geçerli olan başlangıç fiyatlardır ve yayımlandığı 18 Şubat 2020 tarihinde geçerlidir.

** 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir.

Nakit / Havale veya EFT ile ödemede geçerli fiyatlar.

01 Mart 2020

Kişi Başı Tek Kişilik Oda Çocuk (3-12) Bebek (0-2)
3*/4* Oteller (Şehir dışı)
3 Yıldız ve 4 Yıldız - BB (Bed and breakfast)
399 629 349 150

15 Mart 2020

Kişi Başı Tek Kişilik Oda Çocuk (3-12) Bebek (0-2)
3*/4* Oteller (Şehir dışı)
3 Yıldız ve 4 Yıldız - BB (Bed and breakfast)
399 629 349 150