PRAG VİYANA BUDAPEŞTE BRATİSLAVA DRESDEN ( 5 ÜLKE 4 BAŞKENT )

Türk Hava Yolları ile 8 Gün / 7 Gece
kişi başı 699 EURO


1. GÜN: İZMİR-İSTANBUL-BUDAPEŞTE :

İzmir Adnan Menderes Havalimanı iç Hatlar gidiş terminalinde sabah  07.00 da buluşma. Check-in işlemlerinden sonra saat 08.40 da  THY Havayollarının TK 2309 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile İstanbul Atatük Havalimanına hareket  ve  09.50 de varış. Ardından THY nın TK 1033 sefer sayılı  tarifeli seferi ile 11.55 de  BUDAPEŞTE’ye  hareket ve keyifli bir yolculuk sonrası yerel saat ile 12.55 de varış. Pasaport işlemleri sonrası özel otobüsümüz ile Budapeşte  Panoramik şehir turu. Yaklaşık 150 yıl Osmanlı hakimiyetinde kalan şehirde Osmanlı izlerini sıkça görebilirsiniz. 17 Kasım 1873 yılında Budin ve Peşte’nin birleşmesi ile Macaristan’ın Başkenti olan Budapeşte şehir turu sırasında Kahramanlar Meydanı, Andreasy ve Rakoczi Caddeleri, Opera ve Sinagog Binaları, Budapeşte’nin simgesi sayılan 1884-1904 yılları arasında yapılan 700 oda’lı Parlamento Binası, Tuna Nehri ve kıyılar, köprüler, Kale ve Mathias Kilisesi, Gellert Tepesi ve Citadella görülecek yerler arasındadır. Turun ardından akşamüstü otelimize transfer, yerleşme ve dinlenme imkanı.
Akşam arzu edilmesi halinde isteğe bağlı rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği muhteşem gece manzaralarıyla BUDAPEŞTE GECE TURU ve yemekli, limitsiz  içkili ve Show programlı Gala gecesi olan MACAR ÇİGAN GECESİ.  Bu tur öncesi 120.000 litrelik Dünya’nın en büyük şarap fıçısını ve 98 km’lik Guiness rekorlar kitabına girmiş meşhur Budapeşte şarap mahzenlerini geziyor, meşhur Tokaji Şaraplarının tadımın yapıyoruz. Kendi fotoğrafınızın basılmış olduğu hatıra şarap şişelerinden almayı unutmayınız. Geceleme otelimizde.

2. GÜN: BUDAPEŞTE :

Sabah açık büfe kahvaltımızın ardından 09.00 da arzu edilmesi halind e isteğe bağlı ekstra rehberinizin organize edeceği Türk tarihi açısından da çok önemli öğle yemekli,limitsiz içkili ESTERGON KALESİ-VYSEGRAD-SZENTENDRE turu. İlk hedefimiz Marşlarımıza ve Şiirlerimize konu olmuş Esztergom Kalesidir. Mehterin davulları gümbür gümbür gümbürdettiği Esztergom Kalesi ve üzerine sonradan inşa edilen Macaristan’ın en büyük Katedrali Esztergom Bazilika’sının gezilmesi akabinde Akıncıların dört nala at sürdükleri yoldan,Tuna boyundan Vysegrad Kalesi’ne doğru hareket ediyoruz. Buradan Tuna bir başka güzel seyre doyulmuyor. Atalarımızın ‘’attan inmeyesüz’’ sözünü hatırlıyor ve Szentendere Artistler Köyünde Macaristan’ın tüm hediyelik eşyalarını uygun fiyatlarla alma imkanına sahip olacaksanız  (BU TURU KAÇIRMAMANIZI ÖNERİRİZ).  Akşamüstü otelimize dönüş ve dinlenme imkanı.   Akşam arzu edilmesi halinde isteğe bağlı ekstra rehberlerinizin olarak düzenleyeceği Avrupa’nın en güzel nehir turlarının başında gösterilen ve şehrin en modern teknesi ile gerçekleştirilecek olan muhteşem gece manzaralar ile içkili TUNA NEHRİ TEKNE TURU’na katılabilirler . Bu tur öncesi meşhur Vaci Caddesini görme imkanına sahip olacaksınız. Geceleme otelimizde.

3. GÜN: BUDAPEŞTE-BRATİSLAVA- VİYANA :

Sabah açık büfe kahvaltımızın ardından 08.00 da VİYANA’ya hareket ve yol üzerinde  misafirlerimiz rehberlerinin ekstra  düzenleyeceği  SLOVAKYA Cumhuriyeti’nin başkenti BRATİSLAVA Turu . Avrupa’da kişi başına düşen 35.000€’luk milli gelirle en zengin başkentlerinden olan Bratislava’da görülecek yerler: Tuna’nın incisi Bratislava nehir kıyıları, 1529’da 1.Viyana Kuşatması öncesi Türk izleri, Bratislava Kalesi, St.Martin katedrali, eski tarihi şehirde gezinti, Grassalkovich  Palace ,Parlamento, Slovak Devlet Tiyatro Binası, Mozart’ın 6 yaşında Maria Theresa’ya ilk konserini verdiği tarihi bina görülecek yerler arasındadır.
Ardından Avrupa’nın en Aristokrat şehri Habsburg Hanedanlığı’nın 640 yıllık iktidarına sahne olmuş dev bir İmparatorluğun merkezi Viyana’ya varış ve şehir turu. Müzik,mimari, resim ve heykelin kalbi olan, Dünya savaşlarının zorlu günlerine direnen kentin o muazzam zarafetinden hiçbir şey yitirmediğini göreceksiniz. Gotik, Rönesans, Barok, Rokoko, Neo-Klasik ve Art Nouvea’nun benzersiz bir sentezini sunan uzun bulvarlar bir açık hava müzesi gibidir.Bu görkemli şehrin sanat yüklü sokaklarında yapacağımız gezide sırası ile göreceğimiz yerler;  Belvedere Sarayları, Ring caddesi üzerindeki Opera binası, Hoffburg Kışlık Sarayı, Güzel sanatlar ve Fen Müzesi, Viyana üniversitesi, Belediye Sarayı (Ratthaus),Tuna Kulesi, Schönbrun Sarayı,Votive Kilisesidir. Turumuzu takiben akşamüstü otelimize transfer, yerleşme ve dinlenme imkanı.
Akşam arzu edenler rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği 2 ay önceden yaptırdığımız rezervasyon ile Dünyaca meşhur ve her yıl milyonlarca turisti Viyana’ya çeken VİYANA KONSER GECESİNE  ( Mozart-Strauss eserlerinden oluşan filarmoni orkestrası,  uluslararası solistler )Mozart, Johann Strauss,Beethoven ve Pagani’nin tarih boyunca İmparatorluk ailesine konserlerini verdiği ,valsler düzenlediği  ,İmparatorluk ailesinin düğünlerine ev sahipliği yapan imparatorluğun kışlık sarayı Viyana HOFBURG SARAYI KONSER SALONU ‘nda katılabilirler. Bu tur konser bilet fiyat ücretine gerçekleştirilmektedir. KAÇIRMAYINIZ!!   (A kategori en ön sıralar BİLET ücreti: 59 €) . Geceleme otelimizde…

4. GÜN: VİYANA :

Sabah açık büfe kahvaltımızın ardından  09.00 da rehberimizin ekstra düzenleyeceği VİYANA ORMANLARI, LICHTENSTEIN ŞATOSU TURU, SEEGROTTO yer altı gölü, MAYERLİNG ve BADEN turu. Bu turumuzda ilk önce Viyana’nın  21 km güneyinde başlayan Viyana ormanlarına gidiyoruz ve içlerinde milyon euroluk,villa/malikenelerin bulunduğu birbirinden şık köy ve kasabalardan geçiyoruz. Guisbrühl, Heilingenkruz, Geden, Hinterbrühl göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Ardından tarihi 1200 yılına geriye giden Lichtenstein Şatosunu panoramik olarak ziyaret ediyoruz. Turumuzun diğer bölümünde Nazi Almanya’sının 2.Dünya savaşında ilk jet fabrikası olarak da kullandığı Avrupa’nın en büyük yer altı gölü olan Seegrotto’ ye gidip tekne turu yapıyoruz. Takiben Avusturya tarihini değiştiren ve filmlere konu olan meşhur MAYERLİNG kasabasından geçiyor ve turun diğer bölümünde göller, ormanlar, tabiat ülkesi olan Avusturya’yı bize en net olarak tanıtacak, Beethoven’ın 9. Senfonisi’ni bestelediği Kaplıcalar ve tabiat şehri Baden’i tanıma ve alışveriş imkanına sahip olacaksınız. Turumuzu takiben Rehberimizin düzenleyeceği ekstra  SCHÖNBRUN SARAYI TURU-HUNDERTWASSER EVLERİ-TARİHİ VİYANA TURU .  Bu turumuzda dünyaca meşhur Viyana Schönbrunn Sarayı ve bahçeleri panoramik olarak gezilecektir. Ayrıca meşhur Hundertwasser sanat evleri gezilecek ve tarihi Viyana bölgesi tanınacaktır. Bu güzel tur sonrası otelimize transfer, yerleşme ve dinlenme imkanı.
(BU 2 TUR BİRLİKTE AYNI FİYATA 80€ YERİNE ,İNDİRİMLİ TEK TUR FİYATINA 50€ ya YAPILACAKTIR)
Akşam arzu edilmesi halinde isteğe bağlı ekstra yemekli, limitsiz içkili  GRİNZİG VİYANA GECESİ Turu.   Otantik bir Grinzing tavernasında yöresel giysileri ile servis yapan bayanların elinden bir bütün olarak pane edilmiş enfes schnitzellerimizi yerken akordeon,keman veViyana  şarkıları ile Grinzinger Heurigen show gösterilerinin sunulduğu esnada şarapların ve alkolsüz içeceklerin ikram edildiği muhteşem bir gece geçireceksiniz.Bu tur öncesinde 2.Viyana kuşatmasının kaderini çizen,şehrin 484 metre rakımla en yüksek ve en güzel manzara noktası olan KAHLENBERG TEPELERİ ziyaret edilecektir. Bu manzara Viyana’yı size daha iyi tanıtacaktır.Geceleme otelimizde.

5. GÜN: VİYANA-PRAG :

Sabah açık büfe kahvaltımızın ardından 08.00 da PRAG’a Ardından Prag’a hareket ve varışımızı takiben PRAG  PANORAMİK  Şehir turu.  6. yüzyılda kurulduğu varsayılan kent’te çoğu önemli yapı bugüne kadar bozulmadan gelebilmiştir. Otobüsümüz ile yapacağımız panoramik şehir turu  sırasında Hradcany Kale Bölgesi,Novo Mesto yeni şehir bölgesi,Milli Müze,Vaclavske Namesti caddesi, Başbakanlık,Vltava Nehri Kıyıları,Malastrana küçük mahalle bölgesi görülecek yerler arasındadır.
Prag Kalesinde otobüsümüzden inerek adım adım yapacağımız PRAG ŞAHESERLERİ  turumuzda Eski Krallık Sarayı,Cumhurbaşkanlığı Sarayı, yapımının 600 yıl sürdüğü söylenen neo-gotik Rönesans ve Barok özellikleri bünyesinde barınan ST.Vitüs Katedrali, Simyacılar sokağı, St.George Kilisesi, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 Aziz Heykelinin bulunduğu Charles Köprüsü, eski şehir bölgesinde Kral Alışveriş caddesi, Johannes Kepler’in evi,St.Nicholas Kilisesi,Jan Hus Heykeli,sosyalizmin 1948’de ilan edildiği Kingsky Sarayı,Josefov mahallesi,15. yüzyılda inşa edilen üzerinde 12 Havari ile şovlar gerçekleştirilen tarihi Astronomik saat kulesi ve TYN Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Ardından serbest zaman.Granat ve Bohemia Kristallerinin anavatanı Çek Cumhuriyeti’nde sıkı bir pazarlıkla o göz alıcı Granat ve Kristallerden alabilirsiniz. Akşamüstü otelimize dönüş ve dinlenme imkanı.
Akşam arzu edilmesi halinde isteğe bağlı ekstra olarak düzenlenecek Akşam yemekli, Limitli İçkili, Show Programlı MUHTEŞEM ORTAÇAĞ GECESİ turu. Bu turumuzda ilk önce  Avrupa’nın en güzel meydanlarının başında gösterilen Prag Eski Şehir meydanını tanıyoruz. Ardından Avrupa’nın ve Prag’ın 700 yıllık en tarihi restaurant’ında yemek ve görsel şovlara bayılacaksınız. Bu sürprizli gecede dansçı esir kızlar masanızda size eşlik edebilir. Ateş dansçıları, dilenciler, sokak savaşçıları yanınızdan geçebilir. Sizlerde bu masalsı atmosferde kaybolabilirsiniz. Bu geceyi özellikle kaçırmamanızı tavsiye ederiz.... Muhteşem eğlence sonrası otelimize dönüş ve geceleme otelimizde.

6. GÜN: PRAG :

Sabah açık büfe kahvaltımızın ardından 09.00’ da ekstra öğle yemekli  KARLOVY  VARY  (Bu Turu Asla Kaçırmamanızı Öneririz) turu.  17. ve 18. Yüzyılda Avrupa sosyetesinin ve Devlet adamlarının en uğrak ve en meşhur şehri olan Karlovy Vary’nin eşsiz tabiatı içinde, yan yana inşa edilmiş onlarca muhteşem sarayı, ATATÜRK’ün 1918 de kaldığı oteli, Dovorak`ın, Mozart’ın Göthe`nin, Beethoven`ın, Puşkin`in evlerini görecek, 12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Kristal, porselen, granat, kehribar taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı fabrika satış mağazalarında alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız.  Akşam üstü otelimize dönüş ve serbest zaman. Akşam arzu edilmesi halinde isteğe bağlı ekstra açık büfe yemekli, içkili, canlı müzikli  VLTAVA NEHRİ TEKNE TURU na  katılma imkanı. Bu turumuzda Prag’ı tam ortadan ikiye bölen ve şehre hayat veren kanallarıyla meşhur Vltava Nehri üzerinde özel teknemiz ile yapacağımız açık büfe yemekli, canlı müzikli masal şehir Prag’ın MUHTEŞEM görüntüsünü görüyoruz. Panama ve Süveyş Kanallarına benzeyen kanallardan geçerken teknemizin havuzlar içerisinde yükselme ve alçaltılmasını yaşayacaksınız. Özellikle tarihi Charles Köprüsünün altında iken dilek tutmayı unutmayınız.  PRAG’ta olduğunuzu gerçek anlamda hissetmenizi sağlayacak olan bu turumuza katılmanızı önemle tavsiye ederiz. Alman, Macar, Polonya mutfağının yoğun etkisi altındaki Çek mutfağı et ağırlıklı yemeklerden oluşmaktadır (Dana-Kuzu-Tavuk) düzenlediğimiz yemekli programlarda Türk damak tadına uygun yemekler bulacaksınız. İçeceğe gelince ise bira en büyük favori.  Ünlü Çek biralarını tatmadan Prag’dan ayrılmak büyük bir eksiklik olacaktır. Dünya’ca ünlü Budweiser biralarının da ana vatanı burasıdır. Geceleme otelimizde...

7. GÜN: PRAG (DRESDEN) :

Sabah açık büfe kahvaltımızın ardından 08.00 da arzu eden misafirlerimiz  rehberlerinin ekstra düzenleyeceği ALMANYA’nın en güzel şehri olarak gösterilen DRESDEN şehri ve TEREZİN YAHUDİ TOPLAMA KAMPLARI ile MÜZESİ Turuna katılabirler. Bu turumuzda 2.Dünya savaşı izlerini taşıyan en orijinal kamplar olan Terezin de kadın ve erkeklerin ayrı ayrı koğuşları, SS asker kışlaları, Nazi Almanya sının inşa ettiği bölümler,gaz odalar ve hafızalardan çıkmayacak belgeleriyle Terezin Müzesi görülecek yerler arasındadır. Son yılların Oscarlı filmleri Schnidner in listesi,Hayat güzeldir,Pianist burada setlerle çekilmiştir. Ardından ekstra olarak düzenlenecek ALMANYA’nın en güzel şehri olarak gösterilen DRESDEN Turu.  Bu turumuzda Prag’a 140 km mesafedeki Elbe’nin Floransa’sı olarak adlandırılan, Barok mimarisi ile muhteşem şehir merkezini, Fraunkirche’yi, Zwinger Sarayını, Brulshl terası, Kral yolu, Elbe nehri, Martin Luther heykeli, Hof kilisesi, Semper Operası, eski şehir meydanı görülecek yerler arasındadır. Öğleden sonra Almanya’nın meşhur market,elektronik ve tekstil fiyatlarıyla alışveriş ve gezinti için serbest zaman. Akşamüstü Prag’a dönüş ve serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği gala gecesi olan yemekli,limitsiz içkili,show programlı GALA GECEMİZ olan GELENEKSEL ÇEK  GECESİNE  katılabilirler.  Bu turumuzda Prag’ın tarihi restaurantlarından birinde, geleneksel çek müziğini.300 yıllık tarihi müzik  aletlerini,orijinal kostümleriyle Çek ve Slovak danslarını tanıyor ve öğrenme imkanı buluyoruz .Çek mutfağının bize uygun tadları ve tüm milli  içkilerini limitsiz olarak tadarken unutulmaz,keyifli saatler geçireceksiniz. Geceleme otelimizde.

8. GÜN: PRAG-İSTANBUL-İZMİR:

Sabah açık büfe kahvaltımızın ardından otelimizden check-out ve Prag Vaclav Havel Havalimanına transfer ve THY’ nın  TK 1768 sefer sayılı tarifeli seferi ile 09.55  de İstanbul Atatürk Havalimanına hareket ve  13.35 de  varış.  Ardından THY TK 2326 sefer sayılı tarifeli seferi ile  15.00 da İzmir’e hareket ve 16.15 de varış. Turumuzun Sonu.

MACAR GECESİ VE BUDAPEŞTE GECE TURU

Bu turumuzda Budapeşte’nin şarap mahzenleri bölgesine gidilerek toplam 98 km uzunluğundaki şarap mahzenlerinin bir bölümünün restorasyonu ile açılmış olan Budapeşte’nin en otantik restaurantında geleneksel kıyafetler içerisinde Macar danslarını izleyip, Meşhur Macar Gipsy orkestrasının müzikleri eşliğinde dans ederken limitsiz içkili ve Macar Mutfağının güzel tatları ile eğlenceli muhteşem bir gece geçireceksiniz. Bu tur öncesi dünyanın en büyük şarap fıçısını ve 98 km lik guiness rekorlar kitabına girmiş meşhur Budapeşte şarap mahzenlerini geziyor, meşhur Tokaji şaraplarının tadımını yapıyoruz. Geceye giderken yolda gidişte ve dönüşte Budapeşte’nin muhteşem gece manzaralarını görme imkanına sahip olacaksınız.
TUR ÜCRETİ : (ULAŞIM+AKŞAM YEMEĞİ+LİMİTSİZ İÇKİ+SHOW PROGRAMI +REHBERLİK)    50€

Ekstra Tur Ücreti: 50 EURO

TUNA NEHRİ TEKNE TURU

Avrupa’nın en güzel nehir turlarının başında gösterilen ve şehrin en modern teknesi ile gerçekleştirilecek olan muhteşem gece manzaralar ile içkili bu turumuzda;  muhteşem ışıklandırmalarıyla köprüler, Budin Sarayı, Kale bölgesi, Budapeşte teknik ve Ekonomi Üniversitesi, yeni opera binası ve kültür merkezi ile Margit Adası görülecek yerler arasındadır.  Bu tur öncesi meşhur Vaci Caddesini adım adım görme imkanına sahip olacaksınız.     
TUR ÜCRETİ  :  (Ulaşım+Girişler+içki+Rehberlik)                            30 €

Ekstra Tur Ücreti: 30 EURO

ESTERGON KALESİ-VYSEGRAD-SZENTENDERE TURU

Bu turumuzda Türk tarihinde önemli stratejik öneme sahip olan Estergon Kalesi , şehri ve Estergon Katedrali, Tuna nehri kenarındaki köyler ve kasabalar ile Vysegrad Kasabası gezilecek,çok elit menü ile alınacak limitsiz içkili öğle yemeğinde  restaurantımızda rönesans dönemini yaşayacak,yemek sonrasında Szentendere Artistler Köyünde Macaristan’ın tüm hediyelik eşyalarını uygun fiyatlarla alma imkanına sahip olacaksanız. Bu tur kapsamında Slovakya Cumhuriyeti’ne geçilerek Sturava(Ciğerdelen) şehri de tanınacaktır.(Bu turu kaçırmamanızı öneririz.)
TUR ÜCRETİ : (ULAŞIM+ÖĞLE YEMEĞİ+LİMİTSİZ İÇKİ+GİRİŞLER+REHBERLİK)                      60 €

Ekstra Tur Ücreti: 60 EURO

SLOVAKYA Cumhuriyeti’nin başkenti BRATİSLAVA Turu

Avrupa’da kişi başına düşen 35.000€’luk milli gelirle en zengin başkentlerinden olan Bratislava’da görülecek yerler: Tuna’nın incisi Bratislava nehir kıyıları, 1529’da 1.Viyana Kuşatması öncesi Türk izleri, Bratislava Kalesi, St.Martin katedrali, eski tarihi şehirde gezinti, Grassalkovich  Palace ,Parlamento, Slovak Devlet Tiyatro Binası, Mozart’ın 6 yaşında Maria Theresa’ya ilk konserini verdiği tarihi bina görülecek yerler arasındadır
TUR ÜCRETİ  :  (Ulaşım+Girişler + Rehberlik)                                          40 €

Ekstra Tur Ücreti: 40 EURO

GRİNZİG MEYHANELERİ TURU ve KAHLENBERG TEPESİ:

Bu turumuzda Viyana’nın eğlence merkezi olan Grinzig Tepelerine gidilerek bölgenin en sevilen restarauntlarından birinde kemanlar, akardiyonlar,  Viyana şarkıları   eşliğinde  yemekli,sınırlı içkili Unutulmaz saatler geçireceksiniz. Otantik bir Grinzing tavernasında yöresel giysileri ile servis yapan bayanların elinden bir bütün olarak pane edilmiş enfes schnitzellerimizi yerken akordeon ve keman eşliğinde Viyana şarkıları ile Grinzinger Heurigen show gösterilerinin sunulduğu esnada şarapların ikram edildiği muhteşem bir gece geçireceksiniz.       
TUR ÜCRETİ: (ULAŞIM+AKŞAM YEMEĞİ+ LİMİTSİZ  İÇKİ +REHBERLİK)                           55 € 

Ekstra Tur Ücreti: 55 EURO

VİYANA ORMANLARI, LICHTENSTEIN ŞATOSU TURU, SEEGROTTO yer altı gölü, MAYERLİNG ,BADEN turu ve SCHÖNBRUN SARAYI TURU-HUNDERTWASSER EVLERİ-TARİHİ VİYANA TURU

Bu turumuzda ilk önce Viyana’nın  21 km güneyinde başlayan Viyana ormanlarına gidiyoruz ve içlerinde milyon euroluk,villa/malikenelerin bulunduğu birbirinden şık köy ve kasabalardan geçiyoruz. Guisbrühl, Heilingenkruz, Geden, Hinterbrühl göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Ardından tarihi 1200 yılına geriye giden Lichtenstein Şatosunu panoramik olarak ziyaret ediyoruz. Turumuzun diğer bölümünde Nazi Almanya’sının 2.Dünya savaşında ilk jet fabrikası olarak da kullandığı Avrupa’nın en büyük yer altı gölü olan Seegrotto’ ye gidip tekne turu yapıyoruz. Takiben Avusturya tarihini değiştiren ve filmlere konu olan meşhur MAYERLİNG kasabasından geçiyor ve turun diğer bölümünde göller, ormanlar, tabiat ülkesi olan Avusturya’yı bize en net olarak tanıtacak, Beethoven’ın 9. Senfonisi’ni bestelediği Kaplıcalar ve tabiat şehri Baden’i tanıma ve alışveriş imkanına sahip olacaksınız. Turumuzu takiben Rehberimizin düzenleyeceği 2.tur olarak       SCHÖNBRUN SARAYI TURU-HUNDERTWASSER EVLERİ-TARİHİ VİYANA TURU .  Bu turumuzda dünyaca meşhur Viyana Schönbrunn Sarayı ve bahçeleri panoramik olarak gezilecektir. Ayrıca meşhur Hundertwasser sanat evleri gezilecek ve tarihi Viyana bölgesi tanınacaktır. Bu güzel tur sonrası otelimize transfer, yerleşme ve dinlenme imkanı.
TUR ÜCRETİ  : 2 TUR BİRLİKTE (Ulaşım+Girişler+Rehberlik)    80 euro yerine                       50 €

Ekstra Tur Ücreti: 50 EURO

VİYANA KONSER GECESİ

VİYANA da arzu edenler paket turlar harici rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği 2 ay önceden yaptırdığımız rezervasyon ile Mozart-Strauss eserlerinden oluşan salon orkestrası,  uluslararası solistler.bale ve vals kombinasyonlu ,Johann Strauss’un tarih boyunca İmparatorluk ailesine konserlerini verdiği ve Valsler düzenlediği Viyana KURSALON KONSER SALONU  ve HOFBURG SARAYI nda  katılabilirler. Bu tur konser bilet fiyat ücretine gerçekleştirilmektedir. KAÇIRMAYINIZ!!   (A kategori en ön sıralar BİLET ücreti: 55 €)
TUR ÜCRETİ  : (ULAŞIM + REHBERLİK +A KATEGORİ EN ÖN SIRA BİLET ÜCRETİ)               60 €

Ekstra Tur Ücreti: 60 EURO

YEMEKLİ PRAG GECE TURU VE ORTAÇAĞ GECESİ

Bu turumuzda Avrupa’nın en güzel meydanlarının başında gösterilen eski şehir meydanı ve önemli ulvarlar gece  ve noel süsleme,ışıklarıyla tanınacak,ardından bu sürprizli gecede Avrupa’nın 14.yüzyıldan kalan en tarihi ve otantik restaurantların dan birinde dansçı esir kızlar masanızda size eşlik edebilir,dilenciler,sokak savaşçıları yanınızdan geçebilir,ortaçağ eğlencesi,müzik aletleri ve danslarıyla büyülenebilirsiniz.Sizlerde bu masalsı atmosferde kaybolabilirsiniz. Yemek ve görsel şovlara bayılacaksınız Bu geceyi özellikle kaçırmamanızı tavsiye ederiz.
TUR ÜCRETİ: (ULAŞIM+AKŞAM YEMEĞİ+LİMİTLİ İÇKİ+SHOW+REHBERLİK)                    60 €

Ekstra Tur Ücreti: 60 EURO

ÖĞLE YEMEKLİ KARLOVY VARY TURU

17 .18 Yüzyılda Avrupa sosyetesinin ve Devlet adamlarının en uğrak ve en meşhur şehri olan Karlovy Vary nin eşsiz tabiatı içinde, yan yana inşa edilmiş onlarca muhteşem sarayı, ATATÜRK’ün 1918 de kaldığı oteli, Dovorak`ın Mozart`ın ,Göthe`nin Beethoven’ın, Puşkin’in evlerini görecek 12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edecek ve kristal, porselen,granat,kehribar taşlarının ve diğer geleneksel çek hediyelik eşyalarının satıldığı fabrika satış mağazalarında alışverişle geçireceksiniz Kaçırmayınız….!!!
TUR ÜCRETİ:( ULAŞIM+GİRİŞLER+ÖĞLE YEMEĞİ+İÇKİ+ REHBERLİK )                                60 € 

Ekstra Tur Ücreti: 60 EURO

VLTAVA NEHRİ TEKNE TURU ve PRAG GECE TURU

Prag’ı tam ortadan ikiye bölen ve şehre hayat veren kanallarıyla meşhur Vltava Nehri üzerinde özel teknemizle açık büfe yemekli, canlı müzikli masal şehir Prag’ın gündüz ve gece görüntülerini, Panama ve Süveyş Kanallarına benzeyen kanal  geçişleriyle birlikte yaşayarak unutulmaz bir gece yaşacaksınız. Tekne turu sonrasında şehri önemli cadde ve bulvarları gece görüntüleri ile bir kez daha görülecektir.
TUR ÜCRETİ:  (ULAŞIM+TEKNE ÜCRETİ+AÇIK BÜFE YEMEK+ LİMİTLİ İÇKİ +REHBERLİK)                               45 €

Ekstra Tur Ücreti: 45 EURO

ALMANYA- DRESDEN Turu ve TEREZİN YAHUDİ TOPLAMA KAMPLARI ile MÜZESİ Turu

Bu turumuzda Prag’a 140 km mesafedeki Elbe’nin Floransa’sı olarak adlandırılan, Barok mimarisi ile muhteşem şehir merkezini, Fraunkirche’yi, Zwinger Sarayını, Brulshl terası, Kral yolu, Elbe nehri, Martin Luther heykeli, Hof kilisesi, Semper Operası, eski şehir meydanı görülecek yerler arasındadır. Öğleden sonra ÇOK UYGUN fiyatlarla alışveriş ve gezinti için serbest zaman. Turumuzun diğer bölümünde 2.Dünya savaşı izlerini taşıyan en orijinal kamplar olan Terezin de kadın ve erkeklerin ayrı ayrı koğuşları, SS asker kışlaları, Nazi Almanya sının inşa ettiği bölümler,gaz odalar ve hafızalardan çıkmayacak belgeleriyle Terezin Müzesi görülecek yerler arasındadır. Son yılların Oscarlı filmleri Schnidner in listesi,Hayat güzeldir,Pianist burada setlerle çekilmiştir.
TUR ÜCRETİ:( ULAŞIM+Getto ve müze GİRİŞLERİ+ REHBERLİK )     120€ yerine özel indirim ile  90 €

Ekstra Tur Ücreti: 90 EURO

GELENEKSEL ÇEK GALA GECESİ TURU

Gala gecemiz olan yemekli,limitsiz içkili,show programlı bu turumuzda ,Prag’ın tarihi restaurantlarından birinde, geleneksel çek müziğini, 300 yıllık tarihi müzik  aletlerini,orijinal kostümleriyle Çek ve Slovak danslarını tanıyor ve öğrenme imkanı buluyorsunuz .Çek mutfağının bize uygun tadları ve tüm milli  içkilerini limitsiz olarak tadarken unutulmaz,keyifli saatler geçireceksiniz
TUR ÜCRETİ : (ULAŞIM+AKŞAM YEMEĞİ+LİMİTSİZ İÇKİ+SHOW +REHBERLİK)                50€                           

 

Ekstra Tur Ücreti: 50 EURO

Dahil Olanlar

 • THY tarifeli seferleri  ile  İZMİR /İSTANBUL/ BUDAPEŞTE   PRAG /İSTANBUL/ iZMiR GİDİŞ - DÖNÜŞ Uçak biletleri,
 • Havalimanı – Otel – Havalimanı Transferleri,
 • Budapeşte -Viyana-Prag arası özel lüks otobüs yolculukları,
 • Budapeste-Viyana-Prag’da 4 star otellerde Oda Kahvaltı Konaklama, 
 • DELUXE ŞEHİRİÇİ HOTEL KALİTESİYLE…
 • Budapeşte’de 4 star  Park Inn by RADISSON HOTEL vb.de 2 gece oda kahvaltı konaklamalar
 • Viyana’da 4 star superrior  HILTON Garden Inn South  vb.de  2 gece oda kahvaltı konaklamalar,
 • Prag’da  4 star DİPLOMAT HOTEL  vb.de 3 gece oda kahvaltı konaklamalar,
 • Budapeşte, Viyana, Prag  ayrıntılı şehir tanıtım turları,
 • Tecrübeli TİAMO TUR Rehberlik Hizmetleri,
 • Türsab Mesleki Sorumluluk Sigortası 
 • Havalimanı Vergisi ve Uçuş Sigortası dahildir.      

Dahil Olmayanlar

 • Programda ekstra olarak belirtilen turlar.
 • Seyahat iptal, vize ve sağlık güvence paketi sigorta poliçesi 15 euro – (64 yaş üstü 30 euro)
 • Yurtdışı çıkış fonu (50 TL)     (Turdan önce bankaya yatırılmalıdır…!!!)
 • Schengen Vize + Hizmet Ücreti  130 €   “ YEŞİL  PASAPORTA VİZE YOK…! “
 • Rehber ve şöförlerin (5€)bahşişleri

1.Yukarıdaki 12 adet ekstra tur Orta Avrupa’nın en çok talep gören tarih, kültür ve  eğlence programları olup, toplam bedeli 650 € dur.  Yukarıdaki 12 adet tura paket olarak katılan misafirlerimize  ÇOK ÖZEL %10  paket indirimi ile 585 €  olacaktır.

2.  YOL ÜZERİNDE YAPILACAK OLAN  SLOVAKYA-BRATİSLAVA TURU (40€) VE ALMANYA DRESDEN TURU + PRAG TEREZİN YAHUDİ TOPLAMA KAMPLARI TURLARINA( 2 TUR BİRLİKTE 90 €) KATILMAK  İSTEMEYEN MİSAFİRLERİMİZ, PROGRAM AKIŞININ BOZULMAMASI MAKSADIYLA , TURLARDAN ÖNCE  YOL ÜZERİNDE EN YAKIN DİNLENME TESİSİNDE TUR SÜRESİNCE BEKLEMEYİ KABUL EDEREK TURU SATIN ALMIŞLARDIR.

T.C vatandaşlarına vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Tiamo Turizm sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

* Fiyatlarımıza Tur, Havalimanı Vergisi / Alan Hizmetleri dahildir. Belirtilen tarihlerdeki fiyatlar, belirtilen tarihlerde kalkışlı olacak turlar için geçerli olan başlangıç fiyatlardır ve yayımlandığı 18 Şubat 2020 tarihinde geçerlidir.

** 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir.

Nakit / Havale veya EFT ile ödemede geçerli fiyatlar.

15 Mart 2020

Kişi Başı Tek Kişilik Oda Çocuk (3-12) Bebek (0-2)
4* Şehiriçi Deluxe Hoteller
4 Yıldız - BB (Bed and breakfast)
699 999 649 200

18 Nisan 2020

Kişi Başı Tek Kişilik Oda Çocuk (3-12) Bebek (0-2)
4* Şehiriçi Deluxe Hoteller
4 Yıldız - BB (Bed and breakfast)
699 999 649 200

20 Mayıs 2020

Kişi Başı Tek Kişilik Oda Çocuk (3-12) Bebek (0-2)
4* Şehiriçi Deluxe Hoteller
4 Yıldız - BB (Bed and breakfast)
799 1099 749 200

14 Haziran 2020

Kişi Başı Tek Kişilik Oda Çocuk (3-12) Bebek (0-2)
4* Şehiriçi Deluxe Hoteller
4 Yıldız - BB (Bed and breakfast)
699 999 649 200

21 Haziran 2020

Kişi Başı Tek Kişilik Oda Çocuk (3-12) Bebek (0-2)
4* Şehiriçi Deluxe Hoteller
4 Yıldız - BB (Bed and breakfast)
699 999 649 200

10 Temmuz 2020

Kişi Başı Tek Kişilik Oda Çocuk (3-12) Bebek (0-2)
4* Şehiriçi Deluxe Hoteller
4 Yıldız - BB (Bed and breakfast)
699 999 649 200

17 Temmuz 2020

Kişi Başı Tek Kişilik Oda Çocuk (3-12) Bebek (0-2)
4* Şehiriçi Deluxe Hoteller
4 Yıldız - BB (Bed and breakfast)
699 999 649 200

29 Temmuz 2020

Kişi Başı Tek Kişilik Oda Çocuk (3-12) Bebek (0-2)
4* Şehiriçi Deluxe Hoteller
4 Yıldız - BB (Bed and breakfast)
799 1099 749 200

08 Ağustos 2020

Kişi Başı Tek Kişilik Oda Çocuk (3-12) Bebek (0-2)
4* Şehiriçi Deluxe Hoteller
4 Yıldız - BB (Bed and breakfast)
699 999 649 200

15 Ağustos 2020

Kişi Başı Tek Kişilik Oda Çocuk (3-12) Bebek (0-2)
4* Şehiriçi Deluxe Hoteller
4 Yıldız - BB (Bed and breakfast)
699 999 649 200

22 Ağustos 2020

Kişi Başı Tek Kişilik Oda Çocuk (3-12) Bebek (0-2)
4* Şehiriçi Deluxe Hoteller
4 Yıldız - BB (Bed and breakfast)
699 999 649 200

29 Ağustos 2020

Kişi Başı Tek Kişilik Oda Çocuk (3-12) Bebek (0-2)
4* Şehiriçi Deluxe Hoteller
4 Yıldız - BB (Bed and breakfast)
699 999 649 200

04 Eylül 2020

Kişi Başı Tek Kişilik Oda Çocuk (3-12) Bebek (0-2)
4* Şehiriçi Deluxe Hoteller
4 Yıldız - BB (Bed and breakfast)
699 999 649 200

11 Eylül 2020

Kişi Başı Tek Kişilik Oda Çocuk (3-12) Bebek (0-2)
4* Şehiriçi Deluxe Hoteller
4 Yıldız - BB (Bed and breakfast)
699 999 649 200