ROMA SİCİLYA TURU

Pegasus ile 7 Gün / 6 Gece
kişi başı 649 EURO


1. GÜN: İzmir – Roma

Sabah saat 04:30’ da Adnan Menderes Havalimanı dış hatlarda buluşma.
Pegasus Havayolları PC 2213 sefer sayılı uçuşu ile saat 05:45’te İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına uçuş, ve saat 07:00 de İstanbul ‘ a varış.
Pegasus Havayollarının PC1221 sefer sayılı uçuşu ile saat 08:50 de Roma’ya uçuş. Saat 10:40 ‘ta Roma’ya varış.
Bagaj ve gümrük işlemlerinden sonra özel otobüsümüz ile panoramik şehir turu için Roma şehir merkezine hareket. Turumuzda şehrin en değerli hazinelerinden olan Vatikan (San Pietro), Vittoriano Zafer Anıtı, Castel San't Angelo Melekler Şatosu, Collosseum panoramik olarak görülerek  otelimize transfer.
Öğleden sonra dileyen misafirlerimizin ekstra olarak düzenlenecek “Roma ikonları ve Vatikan” turuna katılma imkanı:
“Dünyanın merkezindeki kent” olarak adlandırılan Roma; sanat ,tarih, müzik, alışveriş, güneş ve yemekleri ile karşınıza çıkıyor. Antik dönemden Rönesans’a uzanan farklı stillerdeki binalarıyla sizi tarihte bir yolculuğa çıkarıyor. Mimarların birbiriyle yarışarak ortaya koyduğu eserler her mevsim binlerce turisti şehre çekerken, Roma tüm güzelliği ve ince tasarımıyla bu kalabalıkları bile insanı boğmadan taşıyabiliyor. Avrupa Medeniyeti’ne şekil vermiş, 23 asırlık tarihe tanıklık eden imparatorluk şehri Roma’da önce şehrin sembolü haline gelen ve Roma İmparatorluğu boyunca gladyatör dövüşlerine ev sahipliği yapmış antik tiyatro Colosseum, imparatorluk zamanında şehrin tören merkezi olan Roma Forumu, efsaneye göre içine para atanın tekrar Roma’ya geleceğine inanılan Aşk Çeşmesi, sokak sanatçılarıyla meşhur İspanyol Merdivenleri, Vatikan (San Pietro), görülecek yerler arasında.
Tur bitimi otelimize transfer ve geceleme.

2. GÜN: Roma

Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman.  
Dileyen misafirlerimizin extra olarak düzenlenecek eşsiz bir doğaya sahip olan  Albano & Nemi gölü (Çilek köyü) , Castel Gondolfo bölgesi ve Outlet turuna katılma imkanı:
Papaların yaz dönemlerinde yaşadığı doğal güzelliklerin olduğu bölge ve sürekli yaşamak isteyeceğiniz dağ çileği ile ünlü Nemi gezildikten sonra İtalya'nın en ünlü outlet bölgesi olan Castel Romano’da dünyaca ünlü markaları sergileyen dükkanlarda alışveriş imkanı.  
Tur bitimi otelimize dönüş ve geceleme

3. GÜN: Roma – Napoli – Pompei – Palermo

Sabah kahvaltısından sonra Napoli’ ye hareket.
Napoli’ye varışın ardından serbest zaman.
Dileyen misafirlerimizin extra olarak düzenlenecek  Napoli & Pompei & Capri turuna katılma imkanı:
Margarita pizzasının anavatanı olduğu söylenen, İtalya’nın  3. büyük şehri  Napoli’de Garibaldi meydanı, Via Toledo ve bu ikisinin arasında kalan kısım; Centro Storico diye adlandırılan şehrin en eski denebilecek semti şehir turunda göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası Pompei’ye hareket.  Pompei M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı'nın eteklerinde uzanmaktadır. Arkeologların 1748 yılından beri  süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmıştır. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, fauna evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer almaktadır. Pompei günümüzde yüksek turizm potansiyeli ve bilimsel yönüyle, dünyanın en önemli arkeolojik alanlarından biridir.
Tur bitimi Napoli’ de limana transfer. Saat 20.30 da kalkan feribotumuz ile Palermo (Sicilya)’ya hareket.

4. GÜN: Palermo

Özel  duş ve tuvaleti bulunan kabininizdeki  gece yolculuğu sonunda saat 06:30 da Palermo’ya varış.
Varışımızı takiben Özel otobüslerimiz ile; 2015 yılında Avrupa’nın en iyi sokak yemekleri kenti ve 2018 ‘de İtalya kültür başkenti seçildi Palermo şehir turu için hareket.  Turumuzda Cappella Palatina, San Giovanni Katedrali, Politeama Meydanı, Normanni Sarayı, Quattro Canti Meydanı, Via Roma ve Via Liberta caddeleri görülecek yerler arasında.
Tur bitimi otelimize yerleşme ve serbest zaman.
Öğleden sonra dileyen misafirlerimizin extra olarak düzenlenecek Erice & Corleone & Trapani turuna katılma imkanı:
Turumuzda; surları, avlulu taş evleri ve sokaklarıyla tipik bir ortaçağ şehri olan Erice’de yapacağımız gezi sonrası ünlü Sicilyalı büyük mafia ailerininin kasabası Corleone ve Mafya Müzesi’ni geziyoruz. Ardından yol üzerindeki tuz rezervlerinin etkileyici manzarası eşlinğinde Trapaniye geçiyoruz. Trapani, Sicilyanın dokusundan daha cok Avrupa sehirleri gibidir, San Lorenzo katedrali, kıyıdaki küçük tekneler, kalemle çizilmiş gibi az katlı şirin evler nefis fotoğraflar çekebileceğimiz görsellik sunmaktadır.
Tur sonrası otele dönüş ve geceleme.

5. GÜN: Palermo – Savoca – Taormina – Etna - Catania

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman.
Dileyen misafirlerimizin Savoca & Etna & Taormina turuna katılma imkanı:
Turumuzda, İtalya ana karasını Sicilyadan ayıran Avrupa’ nın en önemli boğazı olan Messina boğazını panaromik olarak görerek Savoca’ya hareket ediyoruz. Dünya’nın gelmiş geçmiş en iyi film üçlemelerinden biri olarak gösterilen The Godfather (Baba) filminin çekildiği bu şehirde, Al Pacino’nun kahve içtiği kafede kahve içip, filmin çekildiği sokaklarda serbest zaman. Ardından Iyon Denizi’nin incisi ve Sicilya’nın en güzel kıyı kenti olan Taormina’ya hareket ediyoruz.  Kıyaslanamaz güzellikteki, manzarasına doyamayacağınız Tauro Dağı’nın eteğinde bulunan; sokak ve caddeleriyle, hediyelik eşya satan dükkanlarıyla çok beğeneceğiniz bu şirin kenti gezdikten sonra Avrupa’nın tek faal yanardağı olan Etna Yanardağı’nın görmek üzere hareket ediyoruz.
Tur bitimi Catnia’ ya hareket.
Otelimize yerleşme ve geceleme

6. GÜN: Catania – Palermo - Naples

Sabah kahvaltısından sonra serbest zaman Catania panaromik şehir turu: Turumuzda Duomo Katedrali, Fontana dell’Elefante, Cumhuriyet Meydanı (Piazza Repubblica) ve Etna Caddesi görülecek yerler arasındadır
Verilecek serbest zaman sonrası buluşma ve Palermo’ya hareket.
Saat 20.30 da kalkan feribotumuz ile Napoli’ye hareket.

7. GÜN: Napoli - Roma – İzmir

Özel  duş ve tuvaleti bulunan kabininizdeki  gece yolculuğu sonunda saat 06:30 da Napoli’ye  varış.
Saat 07:00 da özel otobüsümüz ile Sorrento gezisininin ardından Roma Havalimanına transfer.
Pegasus Havayolları PC 1224 sefer sayılı uçuşu ile saat 14:45’ te İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına uçuş, ve saat 18:20’ de İstanbul ‘ a varış.
Pegasus Havayollarının PC2210 sefer sayılı uçuşu ile saat 20:45’ te İzmir’e uçuş. Saat 22:00’de İzmir’e varış.

“Roma ikonları ve Vatikan” turu

Ekstra Tur Ücreti: 35 EURO

Albano & Nemi gölü (Çilek köyü) , Castel Gondolfo bölgesi ve Outlet turu:

Ekstra Tur Ücreti: 35 EURO

Napoli – Pompei turu :

Ekstra Tur Ücreti: 60 EURO

Erice & Corleone & Trapani turu:

Ekstra Tur Ücreti: 45 EURO

Savoca & Etna & Taormina turu:

Ekstra Tur Ücreti: 75 EURO

Dahil Olanlar

 • PEGASUS HAVA YOLLARI İLE GİDİŞ DÖNÜŞ UÇAK BİLETİ
 • 4 GECE 3* / 4 * OTELLERDE KONAKLAMA
 • OTELLERDE 4 SABAH KAHVALTISI
 • 2 GECE FERİBOTTA ÖZEL DUŞ VE TUVALETİ BULUNAN KABİNLERDE GECELEME
 • ÖZEL ARAÇLARLA ULAŞIM
 • PROGRAMDA YAZAN PANORAMİK ŞEHİR TURLARI
 • OTEL VE  ŞEHİR VERGİLERİ
 • PROESYONEL REHBERLİK HİZMETİ
 • MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

Dahil Olmayanlar

 • FERİBOTTA SABAH KAHVALTILARI
 • VİZE ÜCRETİ VE SERVİS BEDELİ (130 EURO)
 • ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ
 • SEYAHAT İPTAL, VİZE VE SAĞLIK GÜVENCE PAKETİ SİGORTASI (15 EURO - 64 YAŞ ÜSTÜ 30 EURO)
 • EXTRA TURLAR VE KİŞİSEL HARCAMALAR
 • MÜZE VE ÖREN YERLERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ
 • YURT DIŞI ÇIKIŞ VERGİSİ, 15 TL.
 • İSTEĞE BAĞLI ŞOFÖR VE REHBER BAHŞİŞLERİ

T.C vatandaşlarına vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Tiamo Turizm sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

* Fiyatlarımıza Tur, Havalimanı Vergisi / Alan Hizmetleri dahildir. Belirtilen tarihlerdeki fiyatlar, belirtilen tarihlerde kalkışlı olacak turlar için geçerli olan başlangıç fiyatlardır ve yayımlandığı 22 Eylül 2018 tarihinde geçerlidir.

** 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir.

Nakit / Havale veya EFT ile ödemede geçerli fiyatlar.

15 Ekim 2018

Kişi Başı Tek Kişilik Oda Çocuk (3-12) Bebek (0-2)
3*&4* Oteller
3 Yıldız ve 4 Yıldız - BB (Bed and breakfast)
649 879 499 250