VİETNAM KAMBOÇYA TAYLAND

Türk Hava Yolları ile 14 Gün / 12 Gece
kişi başı 3299 EURO


1. GÜN: 26 Aralık 2017 Salı : İZMİR – İSTANBUL – SAYGON Uçuşu

Akşamı saat 20:00’ de İzmir Adnan Menderes Havaalanı İç hatlar T.H.Y. kontuarında Tur Operatörünüzle buluşma, işlemlerden sonra bagajlarınızı direk Saygon’ a bağlayarak TK 2337 uçağıyla 21:35 te önce İstanbul’a hareket, Atatürk Hava alanında iç hatlardan dış hatlara geçerek, polis pasaport kontrolünden sonra  TK 168 sefer sayılı uçakla saat 02:15 te Saygon’a hareket. Keyifli ve bol ikramlı uçuşla geceyi uçakta geçiriyoruz.( Vietnam  4 saat bizden ilerdedir, uçuşunuz yaklaşık 11 saattir.)

2. GÜN: 27 Aralık 2017 Çarşamba : SAYGON ( HO CHİ MİN )

17.10 Hochiminh Havalimanına varılınca, rehberimiz tarafından karşılanıp otele check-in yapmak için yola çıkılacak. Otelde serbest zaman ve kısa dinlenmeden sonra, Chateau restaurant’da Batı mutfağıyla akşam yemeği ve geceleme Saygonda ki Otelimizde konaklama.

3. GÜN: 28 Aralık 2017 Perşembe : SAYGON

Otelde kahvaltı 08:00 Ho Chi Minh ( SAYGON ) şehir turumuzda görülecek yerler; Old Saygon Post Office, Notre Dame Cathedral, War Museum ve Reunification Palace içeren kısa bir şehir turundan sonra My Tho şehrine gitmek için klimalı araçla şehirden ayrılış. Şehir hayatından uzaklaşarak yoldaki köyleri keyifle izleyebilirsiniz. My Tho yolunda Dong Tam Yılan Çiftliğini de ziyaret edeceğiz. My Tho’ya varınca, tekne ile yüzen balık evlerini göreceğiz. Motorlu teknelerle Ben Tre bölgesine Con Phung (Phoenix adası) gideceğiz. Bu bölge Hindistan cevizinin merkezidir. Hindistan cevizi ağaçlarından el yapımı malzemeler satın alabilirsiniz. Öğle vakti adada yerel lezzetler ile öğlen yemeğimizi yiyeceğiz(Kızarmış Fil Kulağı v.b.). Muhteşem Mekong kanallarını keşfedeceğiz. Ben Tre bölgesinin doğal derelerinde ve sessiz köylerinden motorlu teknelerle geçerek bağları ve arıcılık evlerini ziyaret edeceğiz. Ballı çayın, mevsimsel tropik meyvelerin ve yerel müziğin tadını çıkaracağız. At arabasıyla köyü gezeceğiz. Mangrove Palm deresinde sandallarla gezeceğiz. Hindistan Cevizinden şeker yapımını izleyeceğiz. Yolda Snake Fam ziyaret edilecek. 15:00 Ho Chi Minh City’e geri dönüş.
Dönüş yolunda Vinh Trang Pagoda ve Mekong Rest Stop’a kısa süreli ziyaret. 18:30 Saygon Nehrine transfer, Indochina Cruise’a check-in ve 19:15’te geleneksel müzik performansıyla yerel yemeklerden oluşan teknede akşam yemeği. Saygon’da geceleme otelimizde .

4. GÜN: 29 Aralık 2017 Cuma : SAYGON – MEKONG DELTA – HANOİ Uçuşu

Otelde kahvaltı. 08:00, Cu Chi’ye transfer -Viet Cong’un savaş zamanı saklandığı muhteşem bölgeyi keşfetmek için. Savaşta kritik rol oynayan toplam 200km uzunluğundaki tüneller hem Vietnamlı hem de yabancı turistler için ilgi merkezi olmuştur. En revaçta oldukları dönemde tüneller yeraltı şehirlerini bribirlerine bağlardı ve sayısız tuzak kapıları, özel yaşam alanları, depolar, cephanelikler, klinikler, kontrol merkezleri ve mutfaklar içerirdi. 1960’da Cu Chi “Serbest Atış Bölgesi” iken mevcut savaşın izleri hala görülebilmekte. Ziyaretçiler tünellerin inşaası ve tünele girişleri anlatan kısa bir tanıtım videosu izleyeceğiz. 12:30 Yerel yemeklerle Ben Nay restaurant da öğle yemeği. 14:00 Saygon’a dönüş sonrası Ben Thanh Market’de( yerel ürünler )  alış-veris için 16:00’ya kadar serbest zaman. Ardından Hanoi’ye uçuş için havalimanına gidiş saat 18:00’ de Hanoi’ye uçuş. 20:10 Noi Bai Havalimanına varılınca, rehberimiz tarafından karşılanıp otele varıp check-in yapmak için şehir merkezine yola çıkılacak. Akşam yemeği Indochine Restoranda. Geceleme Hanoi’de otelde.

5. GÜN: 30 Aralık 2017 Cumartesi : HANOİ

 
Otelde kahvaltı. Tam gün Hanoi şehir turunda görülecek yerler; Ho Chi Minh Complex içeriğinde : Ho Chi Minh Müzesi, One pillar Pagoda, Ba Dinh Meydanı’nı barındırıyor, ardından Temple of Literature’a gidilecek; Burası Vietnam’ın başkent inşası sırasında kurulan İl Üniversitesi. Wild Rice’s restaurant’da yemeğimizi yiyeceğiz. Yemek sonrası Museum of Ethnology gidilecek. Burada Vietnam’ın çeşitli kültürünü, inançlarını ve etnik dağılımlarını göreceğiz. Şehir merkezine geri dönerek Hoan Kiem Nehrini, Ngoc Son Tapınağını, Ly Thai To Heykelini ziyaret edeceğiz. Daha sonra 1 saatlik “Fast 36 Streets Tour“ Rick Shaw turuna katılıp Ha Noi şehrinin günlük yaşamını görüp güzel fotoğraflar çekebileceğiz. Geleneksel Water Puppet Show’a katılacağız. Water puppet Show kendine has kuzey Vietnam sanat biçimi olup kırsal yaşamdan ve ulusal tarihten sahnelerden oluşur. Khai Brother restaurant’da açık büfe akşam yemeği ve geceleme Hanoi’de.

6. GÜN: 31 Aralık 2017 Pazar : HANOİ – HALONG BAY ( Yılbaşı 2 Gece 5* Cruise Seyahati )

Otelde kahvaltı 08:00 Ha Long’ a gidiş için rehber ve lüks aracımızla, Kırmızı Nehir deltasını görerek otobüste 3,5 saat otobüste yolculuk edeceğiz. 12:00 Tuan Chau Adasındaki 5* Signature Cruise Center’a varış 12:30 Lüks teknemiz Signature Cruise’un bulunduğu koya transfer edileceksiniz. Hoşgeldin kokteyli ile karşılanacaksınız.

Personel tarafından güvenlikle ilgili bilgilendirmeler yapılması ardından kabinlerinizde istirahat. Cruise ile kısa bir turun ardından büyüleyici manzarayı izlemenizi tavsiye ederiz. 13:15 Cruise gezimiz esnasında deniz ürünleriyle ve güzel aperatiflerle öğle yemeğimizi yiyeceğiz. 15:00 Yemek sonrası Bai Tu Long Bay’e doğru yola çıkacağız. Yol üzerinde Hon Gai ve Cam Pha şehirlerinden geçeceğiz.  Vun Vieng balıkçılık köyünü sandallarla keşfedeceğiz. Yerel halkın günlük hayatlarını gözlemleyeceğiz. 16:30 Signature Cruise teknemize geri dönüp demir atacağız ve muhteşem manzarayla birlikte gecemizi orada geçireceğiz. 17:30 -18:30 Özel içki menüsüyle Happy Hour (2 al 1 öde). 17:30 Vietnam’a has yemek yapma demosunu izleyip güzel yemek nasıl yapılır onu göreceğiz ve tercüme için yanınızda olacağız. 19:15 ÖZEL SİGNATURE YILBAŞI GALA YEMEĞİNİN KEYFİNİ ÇIKARIN. 20:45 Egzotik kokteyllerle rahatlamak için serbest zaman. Barımızda geniş menüsüyle bir çok bira, şarap ve likörler bulunmaktadır. Odanızda özel masaj yaptırabilirsiniz. Cruise’da yapılabilecek diğer aktiviteleri yapabilirsiniz. (belgesel izlemek, mürekkep balığı avlamak, teknenin en üstünde gökyüzünü izlemek). Saat 23:50 / 00:10 ARASI YENİ YILA GÜVERTEDE MASKELİ PARTİYLE GİRİYORUZ.

7. GÜN: 01 Ocak 2018 Pazartesi : HALONG BAY Körfezinde Muhteşem Gün

06:30 Thai Chi’de gün doğumu ile Halong Bay’de çay – kahve keyfi. 08:00 Açık büfe kahvaltı ( yerel kahve ve fresh meyve suları eşiliğinde). 09.00 Signature Day botumuzla Long Dam bölgesine gidiyoruz ve orada sahilde oturma, kayaking yapma, yüzme opsiyonları mevcut. 12:00 Öğle yemeği. 15:30 Derin nefes alıp, ufak kestirmelerle yolculuk ederken, gün batımının keyfini çıkarın.  17:30 – 18:30 Happy Hour, 2 al 1 öde. 17:30 Vietnam mutfağının tadını, yemek hazırlayarak çıkarın. 19:15 Akşam yemeği. 20.45 – 00:00 Neyden zevk alıyorsanız onu yapabilirsiniz. Film izleyebilir, oyunlar oynayabilir, bardan içki içebilir, yeni insanlarla tanışabilir ve onlara maceralarınızı anlatabilirsiniz.

8. GÜN: 02 Ocak 2018 Salı : HALONG BAY - LUANG PRABANG uçuşu

06.30 Halong Bay deki en güzel zaman gündüzdür. Günlük Tai Chi etkinliklerimize katılmak için güverteye bekliyoruz. Müthiş manzarayı izleyerek kahvenizi, meyve suyunuzu yudumlayın. 07:00 Hafif kahvaltı restoranda sunulacak 07:30 – 08:30 Gezinin son ayağında Thien Canh Son mağaraları ve adacıklarında olacağız. Sonra teknemize döneceğiz. 08:30 Odalardan check-out yapılacak. Final öğle yemeğinden sonra gemi personeli sizinle vedalaşacak. Noi Bai havalimanına hareket için iskeleye geri döneceğiz ve havalimanına transfer. Yerel saat 18:50’de Luang Prabang’a uçuş. 19:50’de Laos Luang Prabang’daki Otel’e transfer. Günün geri kalanı serbest zaman. Akşam yemeği Luang Prabang Kitchen'da. Geceleme Luang Prabang’da.

9. GÜN: 3 Ocak 2018 Pazartesi : LUANG PRABANG

Erken başlangıç size keşişlerin günlük sabah zekat toplama rutinine katılma şansı verecek. Bu gelenek, tören alayını sürdüren tek millet olan Laos’ta eşsizdir. Buradan Roya Palace2ın yanında bulunan yerel markette küçük bir alış – veriş molası vereceğiz. Markette pirinçten taze sebzelere, buğulamadan kurbağaya yerlerde serili olarak, ne isterseniz bulabilirsiniz. Burası, yerel kültürün tadına varabilmeniz için çok önemli bir fırsat. Otelde kahvaltı. Bugün önce şehrin en yaşlı tapınağı olan Wat Visoun’u ziyaret edeceğiz.

Ardından, tekneye binip Mekong Nehrinde muhteşem manzarasıyla şehri izleyerek Pak Ou mağaralarına doğru ilerleyeceğiz. Pak Ou mağaraları farklı şekillerdeki altın kaplama Buddha heykelleriyle dolu birbirine Bağlı 2 mağaradır.
Yolda yerel pirinç şarabı yaptıkları Ban Xanghai köyüne uğrayacağız. Otantik Lao öğle yemeği teknemizde sunulacak ve Luang Prabang Budhalarının bir zamanlar evi olan ve Luang Prabang’ın en yaşlı tapınağı olan Wat Visoun’u ziyaret edeceğiz. 1513’de Kral Wisunaratdöneminden kalmadır bu tapınak. Öğleden sonra, kutsal, varaklı, altın Budha heykellerini keşif ve muhteşem panoramik gün batımı, Mekong Nehri manzarası için Phousi Dağı’na tırmanacağız. Turumuz ünlü gece Marketi ziyaretiyle son bulacak. Burada yerel halk ve kabileler tarafından el yapımı seçme tekstil ürünleri bulabilirsiniz. Geceleme Luan Prabang’da öğle yemeği Dyen Sabai Phao Restaurant (yerel yemekler). Akşam yemeği: Phamxay Restaurant’ta Baci Seramonisi & yerel danslar eşliğinde.

10. GÜN: 4 Ocak 2018 Perşembe : LUANG PRABANG – SİEM REAP Uçuşu

Otelde ki kahvaltıdan sonra serbest zaman. House Restaurant’ta ki( Batı Yemekleri ) öğle yemeğimizden sonra sırada ki uçuşumuz için transferden önce şehri keşfetmekte özgürsünüz.  VN 930 Yerel saat ile 13:50’de Siem Reap uçuşu. 16:05 Siem Reap Havalimanına varış, buluşma ve Otel’ de Check-in için transfer. Yerel bir restorant da akşam yemeği. Geceleme Otelde.

11. GÜN: 5 Ocak 2018 Cuma : SİEM REAP – ANGKOR WAT TOUR

Otel de kahvaltı. Tam gün yemekli Unesco tarafından korunan ve Dünya da tek olan Angkor Thom’unantik başkentini ziyaret edeceğiz ( 12yy.). South Gate’in cezbedici süt okyanusunu betimleyen devasa heykelleri, Avolokitesvara’nın 200 den fazla gülen yüzü ile dekore edilmiş eşsiz 54 kulesiyle Bayon Tapınağı, Phimeanakas, Royal Duvarı, Fillerin Terası ve Kral Leper’in Terası. Yerel Restoranda öğle yemeği. Sade Angkor’un en ünlü tapınağı olan Angkor Wat’ı ziyaret. Tapınak 81 hektarlık bir alana yayılmış, bu rakam Beijing’de ki Imperial Palace ile karşılaştırabilir.Eşsiz beş kulesi Kamboçya bayrakları ile süslenmiştir ve bu şaheserler klasik Khmer sanatının ve mimarisinin örnekleri olarak gösterilmektedir. Pre Rup Tapınağı’nın zirvesinde mükemmel günbatımının tadını çıkartın. Yerel restorant da akşam yemeği, geceleme otelde.

12. GÜN: 6 Ocak 2018 Cumartesi : SİEM REAP – BANGKOK Uçuşu

Otel de kahvaltı sonrası, 12:20'deki PG906 Bangkok uçuşumuz için havaalanına transfer. 13:35 Bangkok'a varış, Lokal Rehberimiz ve aracımızla rahat pirinç botumuz ile Thonburi'deki Chao Phraya Nehri ve kanalları üzerindeki gezimizin tadını çıkartacağız. Nehir kıyısındaki muhteşem yaşam manzaralarına bayılacaksınız. Bangkok'lular ticaret yolları olarak hala su yollarına bağlıdırlar. Yol üzerinde Grand Palace, Wat Arun, Şafak Tapınağı, Royal Thai Navy Dockyard, Thai Marritirre Bavigation Company, Royal Barges Müzesini de içeren muhteşem tapınakları ve mimari harikaları göreceksiniz. Otelde check in. Dinlenme. 309 metre yüksekliğinde, Tayland'ın en yüksek binası olan Baiyoke Sky Hotel 76. veya 78. katlarda de açık büfe akşam yemeği. Bangkok'ta geceleme.

13. GÜN: 7 Ocak 2018 Pazar : BANGKOK – İSTANBUL Uçuşu

Otelde kahvaltı sonrası detaylı Tam günlük Bangkok tanıtım turu görülecek yerler; Royal Grand Palace ve Emerald Buddha'yı kapsayan gezimizle güne başlayacağız. Grand Palace ile Wat Phra birbirine bitişiktir. Wat Phra Kawe'den çıktığınız anda kendinizi Grand Palace'da bulursunuz. Bu kadar yakın olmalarına rağmen, mimarilerinde belirgin farklar vardır. Grand Palace daha avrupai bir mimariye sahiptir. Krua Khun Kung Restorantta öğlen yemeği. Budda'ya yaslanmış Wat Po için yola çıkacağız.


Havaalanına transfere kadar alış-veriş molası. İşlemlerden sonra Türk Hava Yolları’ nın TK 69 sefer sayılı uçağıyla lokal saat de 00:10’da Türkiye’ye hareket. Keyifli ve bol ikramlı uçuşla geceyi uçakta geçirerek Türkiye saatiyle 06:50’te İstanbul’da oluyoruz.

14. GÜN: 08 Ocak 2018 Pazartesi :

Atatürk Havaalanında  dış hatlardan, iç hatlar terminaline geçiş, Türk Hava Yolları’nın TK 2312 sefer sayılı uçağıyla 09:00  da İzmir’e hareket. Saat 10:10 da bir sürü unutulmaz anılarımızla ve dostlarımıza aktaracağımız fotoğraflarımız ve hikayelerimizle İzmir’deyiz.

Dahil Olanlar

 • T.H.Y. ile İzmir–Saygon gidiş / Bangkok –İzmir dönüş(uçuş ve alan vergileri dahil)
 • Vietnam Haval Yollarıyla   SAYGON – HANOİ /HANOİ – LUANG  PRABANG / LUANG PRABANG  - SİEM REAP / SİEM REAP -  BANGKOK
 • Olmak üzere 4 adet ara uçuşlar  ( Alan vergileri hariç )
 • 10 gece 4* ve 5* otellerde konaklamalar
 • 2 gece Halongboy körfezinde Lux Cruise’ de konaklama
 • LÜKS CRUISE GEMİSİNDE YILBAŞI GALA YEMEĞİ VE YENİ YILA GİRERKEN SÜRPRİZ MASKELİ BALO
 • Tüm sabah kahvaltıları , öğlen ve akşam yemekleri ( tam pansiyon )
 • Alan / Otel / Alan ve diğer tüm transferler
 • Programda açıklanan tüm geziler
 • Programda açıklanan tüm müze  ve ören yerleri giriş ücretleri
 • Aspara ve Su kuklaları gösterileri, bot gezileri, tuk tuk gezileri ( Ekstra  yok )
 • Lokal Rehberlik Hizmetleri
 • Türkçe rehberlik hizmetleri ve Tur Operatörü refakatı.

Dahil Olmayanlar

 • Tek kişi oda fiyat farkı 695 €
 • Kişisel harcamalar bazı müze ve tapınaklarda foto ve video çekim ücretleri
 • Fazla bagaj ücreti ve yurtdışı çıkış harcı ( 15 TL )
 • Otelde ve yemekler sırasında alınacak alkollü içecekler
 • 4 iç hat uçuşu alan vergileri toplam kişi başı                                           130 €
 • Kamboçya+Laos +Vietnam vize davet mektubu ücretleri kişi başı
 •     ( tüm pasaportlar için)                                                                              160 €
 • Yerel Rehberler +Kaptan + Muavin, Bellboylar bahşiş ücretleri
 •  günlük 10 €(Ayrıca bahşiş toplanmayacak)                                                110 €
 • Seyahat İptal teminatını içeren Tursab Seyahat Sigortası                        25 €

Yeşil Pasaporta vize yoktur. ( Ama davet mektubu gereklidir.)

Normal Pasaport Vietnam Vize ücreti ve takibi : 110 € ilave ücret alınır.

Temmuz sonuna kadar kesin kayıtlarda  6ay taksitli  600 x 6 = 3.600 € (124 € ind. Vardır)

Ödemeler her ayın 20sinde.

* Fiyatlarımıza Tur, Havalimanı Vergisi / Alan Hizmetleri dahildir. Belirtilen tarihlerdeki fiyatlar, belirtilen tarihlerde kalkışlı olacak turlar için geçerli olan başlangıç fiyatlardır ve yayımlandığı 20 Kasım 2017 tarihinde geçerlidir.

** 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir.

Nakit / Havale veya EFT ile ödemede geçerli fiyatlar.

26 Aralık 2017

Kişi Başı Tek Kişilik Oda Çocuk (3-12) Bebek (0-2)
Lüx Oteller
4 Yıldız ve 5 Yıldız - BB (Bed and breakfast)
3299 3994 3299 3299