VOLGA BEYAZ GECELER

Türk Hava Yolları ile 12 Gün / 11 Gece
kişi başı 2299 EURO


1. GÜN: İzmir – İstanbul - Moskova

Saat 06:40’ta İzmir Adnan Menderes Havaalanı iç hatlar THY. Kontuarında buluşma, bagajlarımızı direk Moskova’ya bağlayarak önce İstanbul sonra  11.05 Türk Hava Yolları’nın TK 417 sefer uçuşu ile Moskova’ya hareket. 13:50 Moskova’ya varış, gümrük ve pasaport kontrolünden sonra özel otobüsümüz ile trafik durumuna bağlı olarak ortalama 2 saatlik bir yolculuk ile gemimize transfer. Geceleme ve akşam yemeği gemimizde.

2. GÜN: Moskova

07: 00 Gemimizde açık büfe kahvaltı.  08:15 Otobüsümüz ile panoramik şehir turu; Leningradsky Bulvarı, Tverskaya Caddesi, Teatralnaya Caddesi, Lublyanka, KGB binası, Nazım Hikmet Mezarı, Manej (at binme okulu), Kızıl Meydan (serbest zaman), GUM (alışveriş merkezi), Tarih müzesi, Diriliş kapısı, Kazan Kilisesi, Meryem Ana’nın Şefaati katedrali, Pazar yeri, Kremlin Kuleleri, Çar, St. Nicolas, Senato, Anıt Mezar, Kurtarıcı İsa Katedrali. Ünlü Arbat Caddesinde  otantik Rus Restaurant da öğle yemeği ve sonra meşhur Kremlin Sarayı gezisi; Kongreler Sarayı, Senato Meydanı, Arsenal, Senato binaları, Rusya Federasyonu Başkanı Konağı, Çariçenin çanı ve Çarın topu, Katedral Meydanı; Göğe Yükseliş Katedrali, Baş melek Katedrali ve Meryem’e Müjde Katedrallerinden birini ziyaret edeceğiz.

17.00     Gemiye dönüş. Akşam yemeğinden sonra  gece muhteşem görünüşe sahip “Işıklar Altında Moskova ve Metro Turu.

3. GÜN: Moskova

Açık büfe kahvaltı sonrası saat 16:00’ ya kadar Başkent Moskova da alış – verişleriniz için serbest zaman. ( Rus Proseleni, Orijinal Rus Şalişal,  ünlü Matruşkaları ve Balalayka Müzik aleti almanız tavsiyedir. ) 17:00 de kaptanımızın akşam vereceği ‘’ Hoşgeldiniz Kokteyl ‘’ ine Şık Kıyafetlerimiz ile iştirak ediyoruz.

4. GÜN: Ugliç

16.30     Öğle yemeğinden sonra Ugliç’e varış. Yukarı Volga suyolu ile Rusya’nın en eski şehirlerinden Ugliç’e varıyoruz. Kremlin’in çan sesleri bizi Korkunç İvan’ın oğlunun öldürüldüğü ve adına yaptırılan Dimitry Kan Kilisesi’nin de bulunduğu bir geziye davet ediyor. Şehirde yürüyüş turu, Kremlin Bölgesi, Dimitri Kan Kilisesi, Dönüşüm Katedrali (yaklaşık 90 dakikalık yürüyüş.) 20.00                Gemiye dönüş ve hareket.

5. GÜN: Yaroslavl

09.00     Sabah kahvaltımızdan sonra Yaroslav’a varış. UNESCO Dünya Miras Listesindeki Yaroslav “Altın Halka” üzerinde bulunan en etkileyici şehirdir. Kuruluşu Moskova’dan da eski olan Yaroslav 1010 yılında Kiev’li Yaroslav Prensi tarafından kurulmuştur. Turumuz esnasında yerel pazar (serbest zaman), İlyas Peygamber Kilisesi (dışarıdan), St. Nicholas Kilisesi, Noel Baba (içeresine ziyaret), eski Valinin evine interaktif turumuz ile devam edecektir.

14.00     Gemiye dönüş ve hareket.

6. GÜN: Goritsi

Sabah kahvaltımızdan sonra öğlene kadar gemimiz seyir halinde, 13:30                Volga Baltık kanal sitemini kullanarak Goritsi’ye varıyoruz.  Goritsi yakınlarında muhteşem duvarları ile korunan, ünlü ikon koleksiyonunu ve ev kompleksini barındıran tüm Rusya için dini bir anlam taşıyan Krillo – Belozersky Manastırını ve İkon Müzesi’ni görme imkânınız olacaktır.  16:00 Gemiye dönüş ve hareket.

7. GÜN: Kiji

Uyandırma ve sabah kahvaltısı. Kiji adasına gitmek için öğleden sonraya kadar Onega Gölü’nde yol alıyoruz.

17:00 Öğle yemeğinin ardından akşamüstü Kiji adasına varış, gezimizin en kuzey durağı olan 22 kubbeli, 5 salonlu Preobrajenski Kilisesi görenleri adeta büyüler.  Bu kilise 1714’te tek bir çivi kullanılmadan yalnızca balta ve oyma kalemi kullanılarak çam kütüklerinden yapılmıştır. Bir rivayete göre, kilise planını Büyük Petro’nun kendisi çizmiştir. Dünyanın çok kubbeli yegâne kilisesi olduğundan UNESCO’nun Dünya Miras Listesi’ne alınmıştır.

20:00 Gemiye dönüş ve hareket.

8. GÜN: Mandrogy

Uyandırma ve sabah kahvaltısı. Kiji adasına gitmek için öğleden sonraya kadar Onega Gölü’nde yol alıyoruz.

17:00 Öğle yemeğinin ardından akşamüstü Kiji adasına varış, gezimizin en kuzey durağı olan 22 kubbeli, 5 salonlu Preobrajenski Kilisesi görenleri adeta büyüler.  Bu kilise 1714’te tek bir çivi kullanılmadan yalnızca balta ve oyma kalemi kullanılarak çam kütüklerinden yapılmıştır. Bir rivayete göre, kilise planını Büyük Petro’nun kendisi çizmiştir. Dünyanın çok kubbeli yegâne kilisesi olduğundan UNESCO’nun Dünya Miras Listesi’ne alınmıştır.

20:00 Gemiye dönüş ve hareket.

9. GÜN: ST.Petersburg

07: 00 Gemimizde açık büfe kahvaltı. 08:15 Otobüsümüz ile panoramik şehir turu; St. Petersburg şehri 44 ada üzerinde kurulu ve 340’tan fazla köprüsüyle Kuzeyin Venedik’i olarak biliniyor. Panoramik şehir turumuz esnasında; Smolny Manastırı, Tavrichesky Sarayı, Yaz Bahçesi, Saray bendi, Kışlık Saray (Ermitaj), Vasilevsky adası, Borsa binası, Eski Liman Fenerleri, Dekabrist Meydanı, Bronz Atlı, Eski Senato binası, St. Isaac Katedrali, Nevsky Caddesi (Stroganov Sarayı, Kazan Katedrali, Gostiny Dvor (Alışveriş Merkezi), II. Katerina anıtı, görülecek yerler arasındadır.

12:30     Saint Petersburg şehrinin trafiğinin yoğunluğundan dolayı zaman kaybını azaltmak için öğle yemeği ve serbest zaman. 14:00 Öğle yemeğinden sonra otobüsümüz ile hareket ve dünyaca meşhur sanat müzelerden biri olarak kabul edilen ve kışlık saray grubu olarak da bilinen Hermitage Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Hermitage Müzesi ziyaretimiz esnasında; küçük taht odası, İtalyan resim koleksiyonu (Leonardo da Vinci, Rafaello, Tisian, Michaelangelo), Hollanda resim sanatı (Rembrandt), Fransız resim sanatı, İspanyol resim sanatı ve empresyonistler görülecek yerlerdir. (Yaklaşık 1,5-2 saat, Ücretsiz tur – Müze Girişi dahil ). Dikkat başka turlarda bu tur Paralıdır.

17:30 Gemiye dönüş ve serbest zaman. Akşam yemeği gemimizde alınacaktır.

10. GÜN: ST. Petersburg

07:00 Gemide açık büfe kahvaltı.  09:30 Peterhof Sarayı (sadece aşağı park geziliyor) – yürüyüş turu; Samson çeşmesi ile Büyük Fıskiye, Roma çeşmeleri, "Satranç tahtası" fıskiyesi, eğlenceli fıskiyeler (küçük meşe, şemsiye, bank), Monplesiere Sarayı, Finlandiya Körfezi manzarası (Ücretsiz tur). 14:00             Gemiye dönüş ve serbest zaman veya geminin düzenleme ihtimali olan ekstra turlar.

11. GÜN: ST. Petersburg

07: 00    Gemide açık büfe kahvaltı dan sonra Ünlü tarihi şehir ST. Petersburg’ a doyabilmeniz, kanallarını gezebilmeniz ve yöresel alış – verişleriniz için serbest zaman. ( Lütfen limandan şehir merkezine ulaşımını dert etmeyiniz, bu konu da size bilgi verilecektir. )

12. GÜN: ST. Petersburg

08.00     Kahvaltıdan sonra kabinlerimizi boşaltıyoruz ve dönüş yolculuğumuz için havalimanına transferimiz gerçekleşiyor. 15:15 Bilet ve bagaj işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları’nın TK 402 sefer sayılı uçuşu ile önce İstanbul’a hareket ediyoruz ve kısa bir aktarma ile İzmir’ e hareket edip 21:00 İzmir’ oluyoruz.

Dahil Olanlar

 • THY ile İzmir - İstanbul – Moskova  / ST. Petersburg – İstanbul  - İzmir ekonomi sınıf uçuşları
 • Havalimanı – gemi – havalimanı transferleri
 • 11 Gece gemide tam pansiyon konaklama (ilk gün akşam yemeği ile başlayıp, son gün kahvaltı ile son bulmaktadır.)
 • Yemeklerde alınan su, çay ve kahve servisi, ( bazen sürpriz ikramlar )
 • Akşam yemeğinde 1 içecek, ( Alkollü de olabiliyor)
 • Programda ki tüm turlar
 • Kabine 1 adet su (Günlük, kişi başı 0,33 lt.)
 • Moskova ve ST. Petersburg da  panoramik şehir turları
 • Moskova’da Kremlin Sarayı turu
 • Moskova Şehir turu esnasında Nazım Hikmet’in mezarının ziyaret edilmesi
 • St. Petersburg’da Hermitage müzesi turu
 • Peter ve Paul katedrali
 • Hava müsait ise Madrogi’de şaşlık parti ( barbekü)
 • Yaroslavl’da interaktif tur
 • Kaptanın Hoş Geldin Kokteyli (1 içecek dahil)
 • Gala Yemeği (özel menü)
 • Rus dili dersi, Rus şarkıları dersi, Rus dansları dersi, Rus el sanatları tanıtımı, Kaptan köşkü turu
 • Gemiye giriş ve çıkışta bagaj taşıma hizmetleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır.)
 • Çay / Kahve istasyonu (sabah 06.00 dan itibaren aralıklarla günün belli saatlerinde)
 • Havalimanı ve liman vergileri (380 €)
 • Cruisera refakat ve Türkçe rehberlik hizmetleri

Dahil Olmayanlar

 • Yurtdışı çıkış ücreti (15.- TL
 • Geminin düzenleme ihtimali olan ekstra turlar
 • Telefon, ütü, ilaç vs. gibi kişisel harcamalar
 • Turumuzun ilk gününde kahvaltı ve öğle yemeği, son gününde ise öğle ve akşam yemeği
 • Rusya giriş vizesi (130 EUR)
 • Gemi personel bahşişleri (Toplam kişi başı 45 Euro tavsiye edilmektedir) ( 11 Gün İçin Lokal Rehber tarafından Tur esnasında toplanacaktır.
 •  Seyahat iptal, vize ve sağlık güvence paketi sigortası (20 Euro) – (64 yaş üstü 40 Euro)
 • Tek kişilik kabin (orta ve üst katta) 520 €

ÖNEMLİ BİLGİLER:

 

Volga turu olarak bilinen kanal, göl ve nehirlerle oluşan suyolu turumuz ile Rusya’yı tanımanın en ideal yolu olan Çar suyollarını kullanıyoruz. Bir diğer adı da Volga Volga / Beyaz Geceler turumuzda, Rus tarihini ve geleneklerini yakından inceleme fırsatınız olacaktır. Gezimiz güzergâhında farklı Rus kiliselerini, küçük köyleri, kendine özgü mimariye sahip harika kır evlerini, Avrupai mimarı yapılarıyla ve Baltık İncisi Petersburg’u, geçmişi ile iç içe halka halka gelişen ve sürekli değişen, Rus mimarının en belirgin yapıtlarını taşıyan Moskova’da göreceğimiz önemli cazibe merkezlerindendir.  Manastırlar, salt manevi işlevleri dışında, eğitimin önemli merkezleridir. Gezimiz sırasında tarihsel öneme sahip yerleri ziyaret ederken, Rusların dinleri, inançları ve gelenekleri hakkında daha çok bilgilere sahip olacaksınız.

 

Standart Volga turlarından farklı olarak ücretlerimize dâhil olan turlarımızdan bazıları

 • Moskova'da Eski Arbat Caddesi’nde bir öğle yemeği,
 • Moskova'da Nazım Hikmet Anıt Mezarının ziyareti,
 • Yaroslavl’da interaktif tur,
 • St. Petersburg’da Peter ve Paul Katedrali,
 • St. Petersburg’da Peterhof Sarayının sadece Bahçe Kısmının gezisi.
 • Vize için en az 6 ay geçerli hiçbir şekilde zedelenmemiş pasaport gerekmektedir. (Gerekli evrakları acentenizden öğrenebilirsiniz.)
 • Vize işlemleri için pasaportunuz tur başlangıç tarihinden en geç 30 gün öncesi ofisimize ulaşmalıdır. Pasaportun en az 2 vize sayfası boş olmalıdır.
 • Ekstra tur fiyatları 20 kişi katılım temel alınarak hesaplanmıştır. 20 kişinin altına düşmesi halinde fiyatlar, yüksek maliyetler nedeni ile artacaktır. Grubumuz sayı bakımından küçük olduğu zaman ekstra turlarda geminin diğer müşterileri ile otobüsümüzü paylaşıyoruz. Ekstra turlarda alınacak içecekler gezi ücretine dâhil değildir.
 • Uçuşlarımız Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferleri ile ekonomik sınıfta yapılmaktadır. Uçak bileti pasaporttaki isim & soy isme göre düzenlenir. Yanlış veya eksik isim ve soy isim beyanında sorumluluk tamamen müşteriye aittir
 • Nehir trafiğine göre gemi varış ve kalkışları değişebilir. Buna bağlı olarak programların/ekstra turların saatleri değişebilir.
 • Kesin rezervasyon tam ödeme ile yapılabilir.
 • Programda belirtilen saatler Türk Havayolları ve Cruise firmasından alınmıştır. Saatlerde olabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliğinden ötürü acentemiz programın içeriğini ve hizmet muhteviyatını bozmadan günlerde oynama yapabilir. İçerik aynı kalmak koşuluyla tur programında değişiklik olabilir.
 • Gezimiz için geçerli tüm yasal hükümler ve sorumluluklar Yolcu Satış Sözleşmemizde belirtilmiştir.
 • Gezimize kayıt yaptırmış olan yolcularımız sözleşme hükümlerini kabul etmiş sayılırlar.
 • Sigara sadece güneşleme güvertesindeki belirli bir alanda içilir, gemide diğer mekanlar da sigara içmek kesinlikle yasaktır!
 • Navigasyon güvenliğinden dolayı kaptan ve mürettebatı gezi güzergahını değiştirmeye tek başına karar verebilir.

 

 

Rusya Turistik Vizesi için;

Kayıt esnasında misafirlerin güncel pasaport bilgilerini acentelerine vermesi gerekmektedir.

İstenen belgeler; seyahat bitiş tarihi itibariyle ile en az 6 ay geçerli pasaport, arka fonu beyaz yeni çekilmiş iki adet Biometrik fotoğraf, orijinal gemi davetiyesi, seyahat sağlık sigortası. (Otel rezervasyonu ile yapılan vizelerde acentemiz kesinlikle herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.)

* Fiyatlarımıza Tur, Havalimanı Vergisi / Alan Hizmetleri dahildir. Belirtilen tarihlerdeki fiyatlar, belirtilen tarihlerde kalkışlı olacak turlar için geçerli olan başlangıç fiyatlardır ve yayımlandığı 22 Mayıs 2019 tarihinde geçerlidir.

** 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir.

Nakit / Havale veya EFT ile ödemede geçerli fiyatlar.

11 Haziran 2019

Kişi Başı Tek Kişilik Oda Çocuk (3-12) Bebek (0-2)
4* MS CHERNISHEVSKY GEMİSİ DIŞ KABİN
4 Yıldız - FB (Full Board)
2299 2799 1799 150